Engures novads

Aizvadīta krāšņa Seno ugunskuru nakts Engurē (+foto)31-08-2013

31.augustā pl.21.30 Engures pludmalē pie Dienvidu mola notika Senās uguns nakts. Uz šo pasākumu tika aicināts ikviens, kam tuva un mīļa daba, un jūra!

 Senajā ugunskuru naktī Baltijas jūras valstu piekrastes iedzīvotāji jūras krastā tiek aicināti iedegt ugunskurus, simbolizējot apņemšanos rūpēties par Baltijas jūru un atvadīties no vasaras perioda. Seno ugunskuru nakts visās valstīs ap Baltijas jūru notika vienlaicīgi.
 
Seno ugunskuru nakts ap Baltijas jūru ar katru gadu kļūst populārāka, arī Latvijā piekrastes pašvaldības arvien aktīvāk iesaistās akcijā. Pasākuma laikā Engurē varēja vērot, ka arī tuvējie kaimiņciemi piedalījās šajā akcijā un dažus no ugunskuriem varēja saskatīt arī no Engures jūras krasta, kas radīja neaprakstāmu kopības sajūtu.
Senā ugunskuru nakts Engurē notika pirmo reizi. Patīkams pārsteigums pasākuma organizētājiem bija sanākušo cilvēku kuplais pulks. Ar dzeju un vēlējumiem jūrai un sanākušajiem pasākumu vadīja Engures kultūras nama darbinieces – Baiba un Vita. Ar visiem zināmām dziesmām priecēja Engures jaunā paaudze – Elīna Konošonoka, Sintija Beļinska un Kristers Dornis. Pārsteigumu visiem sagādāja uguns žongliere Kristīne no uguns šova Fire Spirit. Pasākuma beigās visi sasildījās ar siltu tēju un brīdi vēl pavēroja uguns un ūdens varenumu… Paldies ikvienam, kas atnāca un atbalstīja šo akciju. Tas tikai pierāda, ka jūra mums nav vienaldzīga un ka šādi kopā būšanas brīži mums visiem ir svarīgi.
 
Vita Multiņa,
Engures kultūras nams
 
 

<< Atpakaļ