Engures novads

Senās uguns nakts ugunskurs Engurē27-08-2018

25. augusta vakarā ikviens visā Latvijā tika aicināts uz piekrasti iekurt Senās uguns nakts ugunskuru. Engurē, tepat pie jūras, blakus viļņu šļakatām un vēja pūsmai pagasta iedzīvotājiem un viesiem bija iespēja sanākt kopā un sajust Senās uguns nakts burvību.

Tepat pie jūras, blakus viļņu šļakatām un vēja pūsmai Engures pagasta iedzīvotājiem un ciemiņiem bija iespēja sanākt kopā un sajust Senās uguns nakts burvību. 25. augusta vakarā Engurē ieradās Baldones un Vecumnieku novadu jauniešu simfoniskais orķestris “Draugi”, kas diriģentes Solvitas Lokas vadībā sniedza populāro melodiju koncertu pie Engures Dienvidu mola. 

Apmeklētājiem bija iespēja baudīt karstu tēju un pl. 21:00 vakara kulminācijā Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros "Senā uguns nakts" būt vienotiem ar Ventspils novada Vārvi, Saulkrastiem, Salacgrīvas novada Ainažiem, Roju, Rīgas Vakarbuļļiem, kur, tāpat kā Engurē, notika komponista Jēkaba Nīmaņa ar Ingas Gailes vārdiem īpaši radīta jaundarba "Līdz man nāc!" pirmatskaņojums. Engurē orķestra skanējumu papildināja Adrians Kukuvass.

Pasākuma noslēgumā skaņdarbā “Līdz man nāc!” ietverto jūras saucienu, alkas pēc plašuma un nebeidzamo jūras spēku un varenību atdzīvināja uguns šovs “Athare fire”, kas dzirkstīm zibot ikvienam lika aizturēt elpu. 

 

 

 

<< Atpakaļ