Engures novads

Atklāts Zušuciema parks24-08-2018

11. augusta vakarpusē pirms zaļumballes engurniekiem un svētku viesiem bija vēl kāds svarīgs notikums priekšā - Zušuciema parka atklāšana.

Parka izveides projekts aizsākās 2016. gada vasarā ar zemes iegādāšanos no baznīcas.  Šī zeme kādreiz tikusi izmantota kā laukums tīklu žāvēšanai,  tādēļ tieši šī vieta tika izvēlēta un parks ir izveidots kā vides izziņas kultūrvēsturiskais objekts, kas popularizē Engures un to iedzīvotāju pamatnodarbošanos, kas saistīta ar zvejniecību un jūrlietām. Parka izveides teritorija tika izvēlēta vietā, kur izteikti var izjust ciema vēsturisko elpu un šodienas dzīves ritumu Engures sirdī. 
 
Zušuciema parka atklāšanas lentu pārgriež Engures pārvaldes vadītāja Baiba Pļaviņa un Engures novada
domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Kalnozols
 
Lai vīzija kļūtu par realitāti, tā tapšanā iesaistījās–projekta vadītāja Vaiva Ostrovska, ainavu arhitekte Inga Tramdaha, arhitekts Uldis Puļķis, Engures pagasta pārvaldes vadītāja Baiba Pļaviņa un Engures Saieta nama vadītāja Jolanta Kraukle, kā arī Engures pagasta iedzīvotāji.  
 
No kreisās Engures kultūras nama vadītāja Nora Kukuvasa, Engures pārvaldes vadītāja Baiba Pļaviņa,
Engures saieta nama vadītāja Jolanta Kraukle, projekta vadītāja Vaiva Ostrovska, māksliniece Velga Vītola,
Engures novada domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Kalnozols, mākslinieks Gaits Burvis
 
Par parka būvfirmu tika izvēlēta firma SIA “Legāts” un būvuzrauga uzdevumus pildīja Mārcis Gulbis.  Projekta ietvaros ir tapuši 6 vides objekti – Sargasu akmens, Murds, Zvejnieks, Latvijas zivis, Laivu sols un Copes gaisma. Tos veidoja radošās apvienības „Vītola Burvis” mākslinieki Gaits Burvis un Velga Vītola.  
 
Engures pagasta iedzīvotāju nestie akmeņi pārtapuši Zušuciema parka akmeņu upē 
 
Parka atklāšanas dienā virmoja patīkama atmosfēra un žāvētu zivju smarža, jo uz vietas ikviens tika cienāts ar gardiem brekšiem, zušiem un zivju zupu. Par cienastu parūpējās zvejnieki – Aldis Raginskis un Uldis Balodis, kā arī zvejnieku sievas – Sarmīte Tamsone, Baiba Dorne, Kristīne Raginska, Dace Balode un Daina Grīsle.
 
Par mobilo žāvēšanas namiņu PALDIES Jurim Rudovskim. No kreisās Uldis Balodis, Dace Balode, Aldis Raginskis
 
Pūtēju orķestris “Fanfāra” radīja skaistu muzikālo noformējumu un par gaisīgo svētku atmosfēru paldies teiksim Leldei no ”Balonu dekorācijām”. Garie cilvēki un mīmu pāris parka atklāšanas dienā ļāva ikvienam pasmaidīt un uz mirkli apstāties, lai baudītu noskaņu.  Ikvienu aicinām aplūkot Zušuciema parku pašam, it īpaši pievakarē, kad iemirdzas laternas un murda kontūras!
Zušuciema parka murdu īpaši iemīļojuši bērni
 
Projektu "Zušuciema parka izveide” realizēja Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda (EJZF) rīcības programmas zivsaimniecības attīstībai 2014. - 2020. gadam pasākuma „Sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju īstenošana” ietvaros. Projekta kopējās izmaksas ir 161 456.40 eiro. Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda līdzfinansējums – 135 000.00 eiro, Engures novada pašvaldības finansējums – 26 456.40 eiro.
 
 
Foto: Andris Jermuts, Ilze Steriņa 
 

<< Atpakaļ