Engures novads

Atvērta Otomāra Kalpiņa grāmata "Sāļumā. Ragaciema jūras karaļa stāsts"10-10-2018

27. septembra vakarā Lapmežciema Tautas namā prāvā ļaužu pulkā tika godināta izdevniecības “Latvijas Mediji” izdotā Otomāra Kalpiņa grāmata "Sāļumā. Ragaciema jūras karaļa stāsts".

Otomārs Kalpiņš sniedzis visai dziļu un kolorītu ieskatu Lapmežciema un tā reģiona piekrastes zvejniecības vēsturē. Viņš skāris arī mūsdienu sabiedrībai maz zināmos pēckara lauku sovjetizācijas un pārveides procesus. Grāmatā kolorīti aprakstīta kolhoza dibināšana, attīstība, pieminēti vairāki uzbūvētie saimnieciskie objekti. 
 
Rudīte Kalpiņa: „Viens no tiem daudzajiem vīriem, kuri Rīgas līča piekrastē paaudžu paaudzēs jau no bērna kājas neskaitāmas reizes dzinuši laivu jūrā, bija Otomārs Kalpiņš (1928-2008), dēvēts arī par Ragaciema jūras karali. Viņa gandrīz divdesmit gadu garumā rakstītā hronika, kurā viņš apcer pats savu mūžu un ataino Bigauņciema, Lapmežciema un Ragaciema dzīvi 20. gadsimtā, bija ietilpināta 12 kantorgrāmatās un novietota kastēs mājas istabaugšā.” Grāmata ir vērtīga kultūrvēsturiska liecība par dzīvi piekrastes zvejnieku ciemos 20.–21. gadsimtā – Bigauņciemā, Lapmežciemā un Ragaciemā. Atmiņu autors Otomārs Kalpiņš bijis zvejnieks, bet viņa atmiņas ir sakārtojusi radiniece – vēsturniece un publiciste, žurnāla "Domuzīme" galvenā redaktore Rudīte Kalpiņa. Vizuālo daļu veido tā laika spilgtākie fotomateriāli par zvejnieku dzīvi.
 
 
Grāmata tapusi ar  Valsts Kultūrkapitāla fonda, Latvijas Nacionālā vēstures muzeja un Lapmežciema pagasta muzeja palīdzību.   
 
 

<< Atpakaļ