Engures novads

Audēju darbu izstāde "Piederība manai zemei"20-05-2019

No 24. maija līdz 30.jūnijam, Tukuma muzeja Audēju darbnīcā apskatāma Engures vidusskolas Aušanas pulciņa dalībnieku, Engures jostu audēju kopas “Saulesraksti” dalībnieču un viņu skolotājas Agitas Pumpures darbu izstāde "Piederība manai zemei".

Mēs dzīvojam šeit un tagad –  zemē, kur sajūtam zemes smaržu un sāļos jūras vējus.  Mūsu Latvijas mainīgo dabu savos darbos attēlojuši Engures vidusskolas aušanas pulciņa dalībnieki. Skolēni strādājuši dažādās tekstiltehnikās: gobelēni, kas austi stellēs un uz rāmjiem, tekstilaplikācijas, apdrukas.  Savos darbos pulciņa dalībnieki izmanto materiālus, kas neprasa papildus izdevumus, piemēram, lietotus apģērbus, kartona atgriezumus, u.c. Skolēnu darbi pabijuši dažādos konkursos un izstādēs, iegūtas arī starptautiskas godalgas un atzinības. Aušanas pulciņā darbojas gandrīz 30 bērni.

Mums pieder mūsu vēsture, bet vēlme dziļāk izprast un izzināt senču mantojumu cilvēkam parasti atnāk ar brieduma gadiem. Jostu audēju kopa  “Saulesraksti” pirmo reizi kopā sanāca 2017.gada rudenī, un savus stāstus par šo zemi un tās vēsturi nu ir ieaudušas jostās.  Audējas ir pētījušas senās jostas (tehnikas, materiālus, krāsas) un pēc iespējas precīzāk tās atdarinājušas.   Jostu audējas ir uzsākušas  darināt sev arī tautastērpus. Jostu audēju kopā darbojas 8 audējas.
 
Agita Pumpure ir Engures vidusskolas aušanas pulciņa un Engures jostu audēju kopas “Saulesraksti” skolotāja, bet aušanu savulaik ir mācījusi Tautas lietišķās mākslas studiju dalībniekiem Engurē un Tukumā, skolēniem Engures Mūzikas un mākslas skolā un saviem 4 bērniem. Lai varētu kādam kaut ko iemācīt, pašai visu mūžu ir bijis jāmācās. Jāmācās jaunas tehnikas un paņēmieni radošo darbu veikšanai. Jāmācās, kā motivēt mazo skolnieku, kurš vēl tikai iesācis aust pirmo lupatu deķīti. Skolotāja lielākais gandarījums ir skolnieku panākumi.  Šajā izstādē būs apskatāmi lielo un mazo audēju darbi, kam viņa ir mācījusi aušanu pēdējos divus gadus,  bet nozīmīgākos savas radošās praktiskās darbības virzienus apkopojusi albumā.
 

<< Atpakaļ