Engures novads

"Baltā galdauta svētku pikniks" Engurē20-05-2019

Engurē, kā jau daudzās citās Latvijas vietās, tika atzīmēta Latvijas republikas otrreizējās neatkarības atgūšanas gadadiena. Šogad Engurē atzīmēt svētkus bija paredzēts Zušuciema parkā ar koncertu, ar radošu darbošanos un pikniku svaigā gaisā. Bet laika apstākļi nebija tik vēlīgi, lai pasākums varētu notikt parkā, tāpēc koncerts tika pārcelts uz Engures kultūras nama telpām.

Koncertā uzstājās Engures bērnu popgrupa „JāņMārtiņi” un jaunās mākslinieces no Rīgas - Līva un Monta.  Šogad arī bērnu popgrupai ir īpašs gads, jo aprit veseli 25 gadi.  Pasākuma ietvaros sveicām arī JāņMārtiņus un viņu vadītāju Ivetu Ingevicu - Bērziņu, kura 25 gadu garumā ir bērnus mācījusi dziedāt un uzstāties uz skatuves.  Paldies Ivetai par neatlaidību, pacietību un ieguldīto darbu šo daudzu gadu garumā. Pēc koncerta kopā ar folkloras kopu „Trejteka”  pasākuma apmeklētāji, tika aicināti apgūt un izzināt dažādas latviešu tradīcijas. Kopīgi tika gatavots „pentāgs”, dziedātas tautas dziesmas un izspēlētas rotaļas.  Pēc tradīciju izzināšanas  kultūras nama zālē tika demonstrēta  Latvijas simtgades ietvaros uzņemtā dokumentālā filma „100 gadi esības vējos.” (režisore Ludmila Ikere).  Filmas galvenie varoņi ir 16 cilvēki – Latvijas vienaudži, kuriem šobrīd ir 100 un vairāk gadu. Daži no viņiem filmas tapšanas laikā jau aizgājuši mūžībā.  
 
Pasākuma laikā apmeklētājiem bija iespēja piedalīties radošajā darbnīcā „Izdaiļo savu Latviju”  un pie kopīgi balti klāta galda baudīt sarūpēto mielastu un pakavēties atmiņās.  Paldies sakām visiem apmeklētājiem, bet jo īpaši mazajiem dziedātājiem no popgrupas „JāņMārtiņi”, vadītājai Ivetai Ingevicai – Bērziņai, folkloras kopai „Trejteka” un vadītājai Aivai Daukšai, viesmāksliniecēm Līvai un Montai,  Dzintrai Novikai par filmas demonstrēšanas noorganizēšanu, paldies arī Līgai  par uzņemšanu Engures kultūras namā. Svinēsim Latvijas svētkus kopā, jo svētki Latvijai ir arī mūsu svētki.  
 
Mārīte Zaļuma
 
 

<< Atpakaļ