Engures novads

Deju kopa „Tautasdziesma” aicina uz Ūsiņa sveikšanu29-04-2016

Latvieši ir stipra tauta, kas atceras savas saknes un tur godā tradīcijas, tomēr darba steigā un nevaļā nereti par to aizmirstam. Tautasdziesma ir senākā un pilnīgākā tradicionālo vērtību glabātāja, jo tā sevī nes ļoti bagātu un viedu informāciju, kuru ikviens var pielietot savā dzīvē, tikai jāprot to lasīt un saprast. Visspēcīgākā tautasdziesma ir tad, ja to izdzied, izrunā, izdejo un pastiprina ar latvju zīmēm. Viss latviskais ir redzams un sajūtams.

Deju kopa “Tautasdziesma” ir uzsākusi Saules rita godāšanu. 20.martā mēs kopā ar citiem interesentiem sākām Saules gadu, vienlaikus svētījot arī Lielo dienu. Nākamā mūsu tikšanās notiks 7.maijā plkst.18 Smārdes Kultūras centra zālē, kad runāsim, dziedāsim un dejosim par godu Ūsiņam – gaismas un auglības simbolam. Uz pasākumu aicinām tos, kuriem ir svarīga latviskā dzīvesziņa, tradīciju kopšana un sevis apzināšanās. Arī mēs paši vēl mācāmies, pētām un izzinām, bet labprāt dalāmies ar citiem savās zināšanās un izjūtās.
 
Ir labi darīt to, ko gribam. Vēl labāk ir saprast, kāpēc šo darbu darām. Darot to kopīgi, gūstam enerģiju un spēku. Latviskais māca dzīvot tur, kur mēs atrodamies.
 
Uz tikšanos 7.maijā!
 
DK “Tautasdziesma” vārdā tās vadītāja
Iveta Čilipāne
 

<< Atpakaļ