Engures novads

EMMS absolventu izstāde "Ceļš uz mākslu"30-04-2019

Divdesmit piecu gadu laikā Engures Mūzikas un mākslas skolas Mākslas nodaļu absolvējuši 80 audzēkņi. Skolas jubilejas ietvaros radās ideja izveidot kalendāru, kurā būtu apkopoti visu Engures Mūzikas un mākslas skolas mākslas nodaļas absolventu radītie diplomdarbi. Un tikai likumsakarīgi sekoja ideja apzināt kā klājas skolas absolventiem šodien, kur katrs mācās, kur studē vai strādā, un kuram mākslas ceļš turpinās, izveidojot izstādi no viņu darbiem, kas radušies jau pēc skolas beigšanas.

Katru gadu kāds no skolas audzēkņiem ir iestājies Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolā, Rīgas mākslas un mediju tehnikumā vai kādā citā skolā saistībā ar arhitektūru, stila un grima mākslu vai reklāmas dizainu. Šai idejai atsaucās 15 audzēkņi, vairāk tie, kas ar mākslu ir vistuvākās attiecībās arī šobrīd, no kuriem šajā izstādē tika prezentēti 13 mākslas jomas turpinātāji. Izstādes atklāšanas reizē idejas autore Evita Blumberga iepazīstināja ar katru bijušā audzēkņa izvietoto darbu, bet klātesošie autori paši varēja sīkāk pastāstīt par savām mākslas gaitām. 
Izstādē "Ceļš uz mākslu", kuru var aplūkot Engures Saieta namā, redzami 13 autoru dažādi studijas darbi vai diplomdarbi. Izstādē piedalās: 
Inita Eglīte (Dreimane) 2001./2002.m.g. absolvente, šobrīd arī EMMS pedagogs ādas plastikā. Izstādē piedalās ar ādas apstrādes mācību darbiem.
Inga Šteinberga 2002./2003.m.g. absolvente. Beigusi Rīgas Amatniecības vidusskolu. Izstādē piedalās ar tekstilmākslas darbiem.
Kristīne Desjatņikova (Veinberga) 2003./2004.m.g. absolvente, kura izglītību turpināja Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolā un Kultūras koledžā. Izstādē izlikti mācību gleznojumi.
Daiga Ābele 2006./2007.m.g. absolvente un Baltijas Starptautiskās akadēmijas absolvente. Izstādē izlikti studiju zīmējumi un gleznojumi.
Simona Balašova 2009./2010.m.g. absolvente un Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas absolvente, šobrīd strādā Engures vidusskolā. Izstādē izlikti studiju zīmējumi.
Zanda Džuranoviča 2011./2012.m.g. absolvente, kura šogad absolvēs Ekonomikas un kultūras augstskolu interjera dizaina nodaļu. Izstādē piedalās ar diplomdarba planšetu foto izdrukām un godalgota interjera dizaina dzīvokļa fotogrāfijām, kuras dizaina autore ir Zanda ar kolēģi Vinetu Milleri.
Estere Bušmane 2012./2013.m.g. absolvente un Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas ādas dizaina nodaļas absolvente, turpina strādāt ādas apstrādes uzņēmumā. Izstādē piedalās ar daudzveidīgiem ādas apstrādes dizaina darbiem.
Lūcija Jēkabsone 2012./2013.m.g. absolvente un Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma absolvente, beigusi Vides dizaina nodaļu. Radošo darbību turpina vienā no Latvijas teātriem. Izstādē piedalās ar tehnikuma diplomdarba maketu un planšetēm un citiem mākslas darbiem.
Madara Mežzīle 2012./2013.m.g. absolvente izglītību iegūst Latvijas Universitātes pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātē kā mākslas pedagogs. Izstādē piedalās ar daudzveidīgiem mācību darbiem. Gleznojumiem, zīmējumiem, kompozīcijām.
Marta Janmere 2012./2013.m.g. absolvente, kura beigusi Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas Struktūras tekstila nodaļu. Izstādē izlikti dažādi mācību darbi, gan austi tekstildarbi, gan kompozīcijas planšetes, gan gleznojumi.
Paula Anna Semjonova 2013./2014.m.g. absolvente, izglītību turpina Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikumā, Vizuālā tēla stilists. Izstādē redzamas mācību uzdevumu fotogrāfijas.
Lote Freināte 2016./2017.m.g. absolvente izglītību turpina Rīgas Celtniecības koledžā arhitektūras nozarē. Izstādē izlikti mācību darbi un brīvā laika gleznojumi.
Lota Bihela 2017./2018.m.g. absolvente apmeklē Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas sagatavošanas kursus. Izstādē izlikta glezna.
Paldies autoriem par atsaucību, un aicinām interesentus apskatīt izstādi Engures Saieta namā līdz maija vidum.
Mākslas programmas vadītāja E. Blumberga
 
 

<< Atpakaļ