Engures novads

Engures novada Cālis30-04-2019

Lieldienās šogad Engurē ne tikai šūpojāmies, ripinājām olas, bet arī dziedājām. Engures kultūras nams bija pārtapis par Lieldienu, olu un cāļu pasauli, par ko parūpējās PII „Spārīte” bērni un viņu vecāki.

Engures kultūras namā notika radošās darbnīcas, kurās zaķu masku taisīšanā un apsveikuma kartiņu izveidošanā varēja piedalīties ikviens – liels vai mazs.  
 
Par titulu „Engures novada Cālis 2019” šogad sacentās 8 novada cāļi no 3 līdz 6 gadu vecumam. Visi konkursa dalībnieki bija cītīgi gatavojušies un priecēja gan žūriju, gan atbalstītājus ar krāsainiem priekšnesumiem – katrs divām dziesmām, no kurām viena bija latviešu tautas dziesma, otra pēc brīvas izvēles dziesma latviešu valodā. Katrs dalībnieks saņēma savu Cāļa titulu, kurus, rūpīgi vērtējot, dalīja pieredzes bagāta žūrija: Karmene Radovska – operdziedātāja, Latvijas Mūzikas akadēmijas un Jūrmalas mūzikas vidusskolas vokālais pedagogs, Aija Bogdane – diriģente, Mārupes mūzikas un mākslas skolas kora nodaļas vadītāja, Adrija Silva Kukuvasa – TV konkursa “Cālis 2006” un “Cālis 2007” Skanīgākā Cāļa titula īpašniece. Bet sacensības par spēli un jautru kopā būšanu pārvērta Pepija (aktrise Vita Baļčunaite), Mikipele un rūķu meitenes no “Smaidu darbnīcas”. Pasākumu iemūžināja Betija Līcīte, un foto galerija apskatāma mūsu novada mājaslapā.
 
Konkursā galveno nomināciju “Engures novada Cālis 2019” šogad ieguva Emīlija Blūma no Lapmežciema (skolotāja Benita Egle).
 
Visi dalībnieki tika pie skanīgiem tituliem, diplomiem, skaistām plecu lentēm, laimes lāčiem un dāvanu kartēm. Dāvanu kartes sarūpēja un Cāļus ciemos gaida „Kaff” Engurē, „Apsīte” Apšuciemā, „Bermudas” un „Ribas” Ragaciemā. Bet vokālie pedagogi saņēma pateicības rakstus no Engures novada domes par ieguldījumu Engures novada bērnu muzikālajā izglītībā un pilnveidē. 
 
 

<< Atpakaļ