Engures novads

Engures vidusskolai 3. vieta makulatūras konkursā18-06-2019

Kā jau katru gadu, kopš 2001. gada arī šajā mācību gadā norisinājās SIA “Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība “Piejūra”” organizētais makulatūras vākšanas konkurss “Palīdzēsim kokiem!”. Tajā, kā ik gadu, tika aicinātas iesaistīties pirmsskolas un vispārējās izglītības iestādes no visiem 9 Piejūras reģioniem.

Kā informēja SIA “Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība “Piejūra””, šajā gadā konkursā piedalījās un makulatūru nodeva 64 izglītības iestādes, kopumā savācot 247,1 t makulatūras, kas ir nedaudz mazāk kā pagājušajā gadā, tomēr tik liela degsme un vēlme būt labākajiem vēl nebija redzēta.
 
Visi konkursa dalībnieki tika aicināti uz noslēguma pasākumu. Šogad tas norisinājās 30. maijā, Jaunmoku pils kompleksā. Pasākumā piedalījās teju 900 dalībnieki – pirmsskolu izglītības iestāžu audzēkņi, skolēni un viņu pedagogi.
 
Vidusskolu grupā 3. vieta – Engures vidusskolai, kura savāca makulatūru - 10,56 t un izglāba 147 kokus, arī citas Engures novada izglītības iestādes vāca makulatūru un izglāba kokus.  Engures PII Spārīte – izglāba 9 kokus ( 0.7 t), Smārdes pamatskolas PII grupiņa  izglāba – 26 kokus (1,86 t), Lapmežciema pamatskola izglāba 17 kokus (1,28 t). Visvairāk kokus no visām 64 mācību iestādēm izglāba Tukuma PII „Taurenītis”, kuri savāca 19,84 t makulatūras un izglāba 277 kokus.
 
Uzņēmuma SIA “Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība “Piejūra”” valdes priekšsēdētājs Ēriks Zaporožecs pateicās visiem dalībniekiem, skolotājiem, vecākiem un citiem atbalstītājiem par ieguldīto darbu un izglābto mežu, kopā izglābti 2187 koki. Nākotnē uzņēmums turpinās šo tradīciju un, iespējams, ka attīstīs tā virzienu arī ar citiem iepakojumiem, bet kopumā nākotnē plānots vairāk attīstīt iedzīvotāju izglītību atkritumu apsaimniekošanas jomā – kas ir atkritumi, kas ir iepakojums, kur tas notiek un ko mēs varam izmantot otrreizējai ražošanai.
Tukuma novada domes izpilddirektore Dace Lebeda  pateicās visiem makulatūras vācējiem un īpaša pateicība bija „Piejūras” priekšsēdētājam Ērikam Zaporožecam par ideju 2001. gadā uzrīkot atkritumu vākšanas konkursu, lai saudzētu dabu un kokus. Dace uzsvēra, ka skolnieki ir mūsu nākotnes cerība, jo jaunatne dzīvos ilgāk un viņi ietekmēs to, kāds būs gaiss, kāds būs ūdens un daba. „Kopā iesim visi uz skaistāku, tīrāku, gaišāku, foršāku mūsu planētu Zemi!”, nobeigumā piebilda Dace.
 
Par zaļu, tīru un skaistu Latviju!

Ilze Steriņa
 
 

<< Atpakaļ