Engures novads

Festivāls "Latvijas goda aplis" - gaidāmi interesanti pasākumi visā novadā! (+PROGRAMMA)29-03-2018

14. un 15. aprīlī Engurē, Lapmežciemā un Milzkalnē risināsies interesanti festivāla "Latvijas goda aplis" pasākumi. Sk. pasākuma programmu afišā!

FESTIVĀLS „LATVIJAS GODA APLIS” ENGURĒ
 
Engures pagastā dejos, atvērs podnieka cepli,  vienosies kopējā skrējienā un skatīsies filmu „Nameja gredzens”
14. aprīlī
 Plkst. 13:00 cepļa atvēršana Apšuciemā keramikas salondarbnīcā Grašu māja, keramiķu Ivara un Ievas Grašu radošajā telpā!
Celsim laukā karstus podus no cepļa un cienāsim ar karstu zupu! Būs iespēja viesoties keramikas salondarbnīcā, iegādāties melnās jeb svēpētās keramikas darinājumus, sajust cepļa atvēršanas pirmreizīgumu un baudīt pasākuma atmosfēru.
Ceplis atrodas  “Pārslas”, Apšuciems, Engures pagasts, www.grasumaja.lv
Plkst. 16:00 piekrastes deju soli ikvienam mācīs folkloras kopa „Rija”, pie Engures kultūras nama.
Laipni aicināts ikviens dejotgribētājs, lai kopā apgūtu raksturīgās gadskārtu un ģimenes godu, sadzīves rituālu dejas. Deju soli ierādīs un  mācīs folkloras kopa „Rija” – ikgadēja starptautiskā festivāla Baltica dalībniece.
Plkst. 17.00 vidējās paaudzes deju kolektīva „Jadals”  5 gadu jubilejas koncerts, Engures kultūras namā.
Par godu apaļajai jubilejai Engurē sadancos vairāk kā 100 dejotāju no visas Latvijas. „Jadals” ir aicinājis ciemos  Engures k/n JDK „Ungurs”,  k/p „Ziemeļblāzma” VPDK „Auda”, Krimūnas tautas nama VPDK „Akači”, SDK „Ex.Akači”, Džūkstes k/n VPDK „Pūces”, Slampes k/p VPDK „Namejs”
 
15.aprīlī piedalies Latvijas goda apļa skrējienā. Noslēgumā Engures kultūras namā filma „Nameja gredzens” (ieeja bez maksas) un tikšanās ar filmas radošo komandu.
Latvijas simtgades svinību ietvaros  engurnieki ir apņēmušies sanākt kopā, lai aktīvi izkustētos, labāk iepazītu viens otru, sava ciema vēsturi un katrā ciemā iestādītu priedi - Engures pagasta simbolu.  Skrējiena starts  plkst. 12.00 no Klapkalnciema (pulcēšanās plkst. 11.00) ar pieturvietām katrā no ciemiem noslēgumā pulcējoties pie Engures kultūras nama.  Pa ceļam tiks piestāts Apšuciemā, Plieņciemā, Ķesterciemā, bet Bērzciema, Abragciema un Ezernieku iedzīvotāji pievienosies no Ķesterciema stāvlaukuma pirms Engures (uz tā sauktā Ķesterciema vecā ceļa). Aicinām ikvienu iedzīvotāju un viesus piedalīties skrējienā vai atbalstīt skrējējus ar uzmundrinājumu vai stiprinot, piemēram, ar glāzi vēsas bērzu sulas! 
Vairāk informācijas par skrējienu www.enguresnovads.lv vai pie sava skrējiena koordinatora (Klapkalnciems – Māra Dumbre, Apšuciems – Biedrība „Apšu skola”, Plieņciems – Līga Novika, Ķesterciems – Brigita Raginska, Abragciems – Diāna Strazdiņa, Bērzciems – Uģis Krauklis, Ezernieki – Oskars Kambala).
Skrējiena noslēgumā kopā skatīsimies filmu Engures kultūras namā „Nameja gredzens”, kuras daudzas epizodes ir tapušas arī Engures piekrastē!
 
FESTIVĀLS „LATVIJAS GODA APLIS” LAPMEŽCIEMĀ
 
Latvijas Goda apļa aktivitātes Lapmežciema pagastā notiks 14.aprīlī. Par GODA SĒTU kā mūsu vēsturisko vērtību, kura turpina dzīvot arī mūsdienās, esam izvēlējušies Ragaciema sedumu, tā cilvēki gatavi atvērt durvis, uzņemt viesus un dalīties stāstos.
 
Daudzi no latviešu zelta fonda filmu fragmentiem tapuši Lapmežciema pagastā. Projekta “Kino pieturvietas Lapmežciemā” veidotāji sagatavojuši iespēju aktīviem ceļotājiem sajust piejūras burvību un iedomāties sevi filmas varoņu tēlos, atrodoties tieši kino uzņemšanas vietās Lapmežciema pagastā no Ragaciema līdz Bigauņciemam. Mākslas filmās iemūžināta autentiska vēsture – dabas skati, cilvēki, ēkas, zvejniecības arodi, kuri laika zoba ietekmē dažkārt mainījušies vai aizgājuši nebūtībā, tāpēc dažkārt dabā redzamo vietu var būt grūti saistīt ar konkrēto filmas fragmentu, bet citā šķiet - tūlīt sāksies rosība kāzu pagalmā kā “Ilgajā ceļā kāpās”…
Ragaciema sedumā no plkst. 12.00 līdz plkst. 14.30 aicināti interesenti, kuri vēlas izmantot iespēju atrast vairāku latviešu filmu epizožu uzņemšanas vietas Lapmežciema pagastā, vadoties pēc īpaši sagatavotas kartes (to varēs saņemt) un dzirdēt muzeja vadītājas A.Albertas uzburtās filmu un zvejnieku sadzīves ainas.
Ja būsiet dabā izstaigājuši kaut daļu ceļa, varēsiet mēģināt atpazīt šīs vietas, skatoties filmas Lapmežciema tautas namā - plkst.15.00 filma ģimenēm “Sprīdītis”, betplkst. 17.00 tikšanās ar Goda viesi - režisora Vara Krūmiņa dēlu Mārtiņu Krūmiņu un filma “Zvejnieka dēls”. No 11.-20.aprīlim Lapmežciema TN Mazajā zālē neliels ieskats režisora darbībā izstādē “Varis Krūmiņš. Kino. Dzīve.”
Dienas izskaņāpieredzēsim īstas nakts kāzas pēc vietējo tradīciju motīviem – kā jau pēc piejūras lodzinieku paražām, kāzu norisē ikviens drīkst ielūkoties caur loga rāmi, tas jaunam pārim ir gods, kā arī ilga un saticīga mūža priekšnoteikums, ja nedzen prom lodziniekus. Ja arī jūs vēlējat labu lapmežciemnieku jaunajam pārim, pl. 19.50 pulcēsimies pie Dižliepas (pie “Gardo zivju namiņa”), pl. 20.00 dosimies Vedību ceļā līdz Dižozolam, pl. 21.00 Laulību ceremonija pie Dižozola (iepretim Lapmežciema pamatskolai, pāri ceļam). Pēc ceremonijas turpat pie ozola – īpaši šim notikumam veidotā Gaismas instalācija “Sader liepa ar ozolu”.
 
FESTIVĀLS „LATVIJAS GODA APLIS” MILZKALNĒ
 
14.aprīlī notiks festivāla "Latvijas Goda aplis" aktivitātes  Šlokenbekas muižā:
  • pl. 16.00- muzikāla teātra izrāde ‘’Mūsu Pifiņš’’ Lielajā zālē, biļetes iepriekšpārdošanā uzrādot kuponu EUR 2,-, izrādes dienā EUR 3,-
  • pl.19.00- Engures novada mākslinieku gleznu izstādes ‘’Latvija- manas mājas’’ atklāšana Mazajā zālē. Sekojiet reklāmai!
 

<< Atpakaļ