Engures novads

Folkloras skate "Baltica 2015"24-02-2014

22.februārī Talsos notika festivāla ‘’Baltica 2015’’ reģionālā folkloras skate. Festivāla tēma šoreiz būs ‘’Mantojums’’, tāpēc arī folkloras kopas vairāk pētīja un gatavoja priekšnesumu tieši par sava novada vai dzimtas mantojumu. Skati vērtēja ļoti kompetenta žūrija LNKC speciālisti Gita Lancere, Linda Rubena, Ilmārs Pumpurs un folkloriste Māra Mellēna.

Milzkalnes TN folkloristiem ir paveicies, jo viņu pulkā vēl darbojas teicāja Alma Raginska no Ķesterciema. Tā nu skatei tika gatavotas tieši viņas dzimtā teiktās, iedziedātās dziesmas ‘’Trīs meitiņas ogās gāja’’, ‘’Oša koka laivu daru’’, ‘’Zvejniekvalsis’’.
 
 
‘’Milzkalnieki’’ uz skati bija ieradušies ļoti kuplā skaitā- 44 dalībnieki, skaitliski lielākais kolektīvs no Kurzemes, un iespējams pat valstī. Cerēsim, ka arī žūrijas vērtējums būs tikpat ‘’kupls’’ un pozitīvs. Jāsaka, ka punktus un pakāpes gan uzreiz nenosauca, tas esot jāmeklē internetā nedēļas laikā! Vēlēsim lai ‘’Milzkalniekiem’’ un viņu vadītājai Anitai Apinei veicas arī turpmāk un koši skan gan pašu mājās, gan tālākos ciemos!
 
Attēlā tekstā: žūrija.
 
Ilze Vekšina
 

<< Atpakaļ