Engures novads

FOTO: Baltā galdauta svētki Engurē - ieauž labās domas un stāda simtgades ozolu08-05-2017

Ceturtdien, 4. maijā, visā Latvijā un visos Engures novada pagastos notika Baltā galdauta svinības. Valsts mēroga ceremonija notika Engurē pie Saieta nama, kur kopā ar Latvijas iekšlietu ministriju tika stādīts ozols, kas kā piemiņas zīme veltīts gaidāmajai Latvijas 100 gadu jubilejai.

Iekšlietu ministrijas iniciatīva Latvijas simtgadei, akcija „Apskauj Latviju”4.maijā ir noslēgusies. Akcijas ietvaros tika izvēlētas 43 pierobežas pašvaldības, kurās tika simboliski sastādīti ozoli, lai veicinātu Latvijas tautas vienotības un piederības sajūtas, savai zemei un savai tautai. 4.maijā ir arī diena, kad iedzīvotāji tika aicināti sēsties pie balti klāta galda un atzīmēt šo dienu savā ģimenes, draugu un radu lokā.
 
Arī engurnieki tika aicināti pulcēties pie balti klāta galda pie Saieta nama un savstarpēji atrast laiku sarunām, lai kopīgi atzīmētu šos valsts svētkus un iestādītu ozolu.
Viena no sarunām bija par Intas Zaļumas pirmo dzejoļu krājumu „Mana pirmā pieneņpūka”. Lai visiem klausītājiem būtu kaut neliels ieskats dzejoļu krājumā, autorei palīdzēja viņas bērni un mazbērni, katrs bija izvēlējies sev tīkamās dzejas rindas un klātesošiem tās nolasīja. Ierodoties iekšlietu ministrijas pārstāvjiem, jauniešu deju kolektīvs ‘Ungurs” visus priecēja ar kārtīgu danci „Pērkondēli”. Engures novada domes priekšsēdētājs Gundars Važa apsveica visus svētkos un novēlēja nezaudēt ticību savai valstij, savai nākotnei un mērķiem. Iekšlietu ministrijas pārstāvji, Administratīvā departamenta sabiedrisko attiecību speciālists M.Zariņš, VUGD Zemgales reģiona brigādes Tukuma daļas komandieris kapteinis Viesturs Driķis nodeva ozolu ar atceres plāksni pagasta saimniecei Baibai Pļaviņai. Savukārt apliecinājumu par ozola saņemšanu nodeva VP KRP Tukuma iecirkņa priekšnieks Janeks Bahs Engures novada jauniešu domes un jauniešu deju kolektīva „Ungurs” pārstāvjiem, novēlot jaunajai paaudzei uzņemties rūpes par to.
Ar spēcīgām latviešu tautas dziesmām, kas sargās gan ozolu, gan mūs pašus iedziedājām jaunu sākumu- kopā ar Vitu un Elīnu, dziedoši radošajām mūsu meitenēm.
Paldies visiem, kuri atrada laiku un atnāca, jo latvietim taču ir svarīga –latvieša dzīvesziņa.
 
Jolanta Kraukle
 
 
Foto: Andris Jermuts, Kristaps Zaļkalns
 

<< Atpakaļ