Engures novads

FOTO: Dabas koncertzāle pulcē ļaudis no visas Latvijas15-06-2015

Sestdien, 13. jūnijā, Engures novada Rūšu pļavās (Milzkalnes pusē) notika Dabas koncertzāles pasākums.

Uz visapkārt smaržojošo pļavu fona pasākuma apmeklētāju skaits bija mērāms tūkstošos - bezmaksas autostāvietā Milzkalne - Apšuciems ceļmalā spēkrati veidoja vairākus kilometrus garu virteni. Viesi, kuri izvēlējās maksas stāvvietu - tuvāk pasākuma norises vietai - bija patīkami pārsteigti par demokrātisko cenu - 1 eiro.
 
Pirms koncerta ikviens interesents varēja piedalīties izziņas darbnīcās, kas bija veltītas pļavas dedestiņai. Proti, pasākuma stāsts bija par Latvijā aizvien mazākās platībās sastopamo dabisko pļavu. Tiklīdz kā saule bija norietējusi, sākās koncerts, kurā uzstājās Andris Sējāns, Reinis Sējāns, Ingus Ulmanis, Anrijs Grinbergs, Aigars Voitišķis, Kaspars Tobis. Pasākuma režisors un scenogrāfs - Roberts Rubīns. Zinātnieces - Agnese Priede, Solvita Rūsiņa.
 
Daudzi iedzīvotāji un viesi uz Rūšu pļavām devās tieši uz koncerta daļu. Organizatori bija parūpējušies par brīnišķīgu skatuves noformējumu, šovu ar gaismām, nedaudz performances un, protams, ambientu muzikālo izpildījumu.
 
Par spīti tam, ka vakars bija nedaudz vēss un koncerts izskanēja ap pl.0.30, no Rīgas atbraukušie ļaudis atzina, ka koncerta šovu zaļajās pļavās labprāt būtu vēl baudījuši vēl vismaz pusstundu...
 
Koncertu organizēja biedrība "Dabas koncertzāle" sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi, Latvijas Universitāti, Engures novada pašvaldību, Rūšu pļavu īpašnieku un lielu skaitu brīvprātīgo palīgu.
 
Pasākums tiek organizēts ar Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariāta atbalstu, izmantojot EEZ un Norvēģijas finanšu instrumentu finansējumu.
Pasākumus atbalsta arī Latvijas vides aizsardzības fonds.
 
P.S. 19. jūnijā Alūksnes pļavās notiks otrs šīs vasaras Dabas koncertzāles pasākums.
 
Foto: Facebook dislokācija "Dabas koncertzāle" un Kristaps Zaļkalns
 
 
 

<< Atpakaļ