Engures novads

FOTO: Goda apļa pasākumi Šlokenbekā18-04-2018

Šlokenbekas muižā 14.aprīlī festivāla "Latvijas Goda aplis" ietvaros notika izrāde "Mūsu Pifiņš" PIRMIZRĀDE. Tika atklāta Engures novada mākslinieku ceļojošā izstāde, bet muižas pagalmā viesus priecēja gaismas instalācijas.

Engures novada mākslinieku izstāde
Latvija- manas mājas
 
Festivāla ‘’Latvijas Goda aplis’’ ietvaros Šlokenbekas muižas Mazajā zālē tika atklāta Engures novada mākslinieku izstāde ‘’Latvija- manas mājas’’. Izstādē aicināti piedalīties visu trīs Engures novada pagastu mākslinieki gan profesionāļi, gan amatieri.
No Smārdes pagasta izstādē piedalās Imants Kalniņš, Nadīna Izeņova, Dace Majevska. Kā arī no Tukuma muzeja krājumiem ir sarūpētas vecmeistaru Aleksandra Zviedra, Kārļa Miesnieka, Emīlijas Mērnieces un Friča Braucēja darbi. No Engures pagasta ar saviem darbiem izstādē piedalās, Jolantas Balodes vadītās, pieaugušo gleznošanas studijas dalībnieces Agnese Drunka, Jolanta Janmere, Daiga Andersone, Ieva Ošniece, Santa Stūre, Kristīne Kārkliņa, Andra Dzene, Inta Zaļuma. Lapmežciema pagastu ar saviem darbiem pārstāv Olita Gulbe, Iveta Meiere, Andrejs Ģērmanis,  Nukzars Paksadze, Andris Kadiķis.
Izstāde veltīta Latvijas 100 gadei. Iecerēts, ka līdz gada nogalei, to varēsim parādīt visu trīs pagastu kultūras iestādēs.
Paldies visiem, kuri palīdzēja izstādes sarūpēšanā un sagatavošanā!
Par izstādes apskati Šlokenbekas muižā, lūgums iepriekšs sazināties pa tālr.26226559.
 
***
 
Tāpat festivālā "Latvijas Goda aplis" muižas sētā visas dienas garumā bija apskatāmas gaismas instalācijas. Pa dienu tajās varēja spoguļoties, fotogrāfēt neierasta griezuma kadrus, ķert saules zaķus, bet vakarā, skaistas fona mūzikas pavadījumā varēja baudīt sveču gaismas atblāzmas caur spoguļa prizmu atspoguļojamies simtgadīgajās muižas sienās.
 
Savukārt ar krāsainiem baloniem, kūkām un goda viesiem- Lailu un Jāni Kirmuškām, lielu smaidu un mīlestības devu no aktieru, dziedātāju puses un zinātkāri no skatītāju puses, notika muzikālās izrādes visai ģimenei "Mūsu Pifiņš" pirmizrāde.
 
***
Kā tas viss sākās?
Protams, pirmā radās doma, vīzija, redzējums…
Pēc tam-
Mūsu apkaimē tika izsludināts, kā tas moderni visur saucas, kastings izrādes “Mūsu Pifiņš” lomu atveidotājiem. Atlasīti tika spēcīgākie un spējīgākie dalībnieki ar labām aktiermākslas un vokālajām iemaņām. Darbs pie izrādes sākās jau oktobrī, paralēli repertuāru apguva arī vokālā studija “Karamele”.Kam sekoja draudzīgi kopmēģinājumi gan Engures novadā, gan Ķekavas novadā.
Sadarbības rezultātā radās brīnišķīga, nu jau oficiāla teātra studijas “ Kāre” bērnu grupa, kura turpinās darbību arī turpmāk.
Esmu lepna par paveikto, ceru ka ar Pifiņu apciemosim gan kultūras namus, skolas un bērnu dārzus, jo ir ieguldīts ĻOTI LIELS darbs, gribas to aizvest un parādīt arī ārpus mūsu novada robežām.
Unikāli ir tas, ka visi aktieri, izņemot Krustmāti Agati un Tontonu, ir bērni. Mazākais, kura pacietībai ir jāsasniedz izrādes garuma izturības robeža, ir tikai trīsgadnieks. Mēs visi kopā to izdarījām!
Paldies vecākiem, bērniem, sponsoriem- visiem, visiem par atbalstu!
 
Vai Tu zini kas ir Pifs?
Pifs ir bezgala laipns, apbrīnojami gudrs un labsirdīgs ģimenes draugs- kucēns, bet tas vēl nav viss- viņš prot staigāt uz pakaļkājām, runāt un pat lasīt grāmatas!
Pifs ir arī nedaudz draiskulis un palaidnieks, bet sirds viņam ir laba.
Izrādē mēs Jūs iepazīstināsim ar dažādiem Pifa piedzīvojumiem- gan jautriem, gan skumjiem, un mēs zinām, Jums tie patiks, jo ļoti patīk arī mums!

Tiekamies otrajā “Mūsu Pifiņš” izrādē 22. aprīlī Šlokenbekas muižā!
Ieejas maksa EUR 3.00.
 
Ar cieņu, Engures novada Goda apļa saimniece
Vija Fogele
 
 

<< Atpakaļ