Engures novads

Foto izstāde “Pieejamība. Cieņpilna dzīve – AccessAbility” atklāta25-01-2019

17.janvārī, Lapmežciema Tautas namā tika atklāta foto izstāde “Pieejamība. Cieņpilna dzīve – AccessAbility”. Foto izstādi iespējams apskatīt līdz 28. februārim, Lapmežciema Tautas nama mazajā zālē no plkst. 9:00 līdz 17:00.

Lapmežciema Tautas nams saka lielu "Paldies!"  Aijai Freimanei – Latvijas Mākslas akadēmijas asociētā profesorei, Dr.art., kura bija atbraukusi uz izstādes atklāšanu un izstāstīja sīkāk par šo izstādi un tās mērķi.
 
Tas bija ļoti aizkustinoši, pamācoši un lika mums visiem aizdomāties par to, ka mūsu dzīve, salīdzinoši ar citiem, nav tik sarežģīta un neiespējama, jo apkārt dzīvo cilvēki, kuriem ir īpaši jāpielāgojas vai īpaši jādomā kā iekļauties redzīgo, dzirdīgo un staigājošo sabiedrībā, kā lietot infrastruktūru, kura radīta, formāli domājot par līdzcilvēkiem.
 
Izstāde kā Zviedru institūta iniciēts projekts Latvijā, aktualizē mūsu attieksmi un iekļaujošas sabiedrības aspektus. Izstādes fotogrāfi ir Matīss Markovskis (Latvija) un Markus Marketiks /Markus Marcetic/ (Zviedrija). Izstādes kuratore un producente Liepājā, Daugavpilī, Valmierā un Rīgā Dr.art. Aija Freimane. Projekta “AccessAbility” pasaules tūres vadītāja Silvija Augustinsone (Sylvia Augustinsson), Zviedrijas institūts Stokholmā. Izstāde notiek ar Zviedru institūta un Zviedrijas vēstniecības atbalstu.
 

<< Atpakaļ