Engures novads

FOTO: Jāņa Baltvilka jubilejas godināšana "Zīlītēs"26-07-2017

Jāņa Baltvilka dzimtajās mājās “Zīlītēs” 22. jūlija saulainajā pēcpusdienā pulcējās viesi, radi un draugi, lai atzīmētu rakstnieka dzimšanas dienu. Jānis Baltvilks bērnu literatūrā ievērojams gan ar dzeju, gan stāstiem par dabu. Mazāk pazīstami ir cita žanra darbi – pekstiņstāsti, kuri žurnālā “Zīlīte” publicēti laika posmā no 2001.- 2003. gadam.

Grāmatā “Kaķuzirņi un kurmjukārkli” tos apkopojis Māris Rungulis.Šajā grāmatā radīta neticami ticama dabas pasaule. Kāda tā ir?- to rādīja Rūjienas pilsētas bibliotēkas bibliotekāres. Viņu atveidotās Anna, Zelma un Johanna – dzīvespriecīgas, bezrūpīgas tantes stāstīja pekstiņus un mums visiem bija jautri.
 
Jānis Galzons– Rūjienas mākslas skolas direktors, ir ne tikai lielisks mākslinieks, bet arī vārdu mākslas meistars. Tāpat kā Jānim Baltvilkam, viņam patīk „spēlēties ar vārdiem”. Pasākuma dalībnieki, krāsojot mākslinieka zīmētās skices, iepazinās ar Garbizausszaķi, Garpēdnāģi, Garkakldzērvi, Garmirmušu...
 
Spēlējot dabas izziņas spēles kopā ar Dabas izglītības darba speciālisti Aiju Balandiņu, uzzinājām daudz interesanta par putniem un viņu ligzdošanas vietām.
Jau14. gadu Jāņa Baltvilka dzimšanas dienā tiek pasniegta Jāņa Baltvilka balva bērnu literatūrā un grāmatu mākslā. Šogad Latvijas Nacionālajā bibliotēkā Jāņa Baltvilka balva bērnu literatūrā tika pasniegta Mārim Rungulim par grāmatu “Pastaiga mirušo pilsētā. Pārupes spoku stāsti”. Jāņa Baltvilka balvu bērnu grāmatu mākslā saņēma Elīna Brasliņa par ilustrācijām Jura Zvirgzdiņa grāmatai "Tobiass, Čārlijs un neredzamais spoks".
 
Starptautiskās Baltijas jūras reģiona Jāņa Baltvilka balvas bērnu literatūrā un grāmatu mākslā tiek pasniegtas jau 10. gadu. Šā gada starptautiskie laureāti ir rakstniece Anete Mīrsva no Hamburgas, bet balvu par augstā profesionālā līmenī veiktu Anetes Mīrsvas garā stāsta “Samsona ceļojums” tulkojumu saņēma tulkotāja Inga Karlsberga. 
 

<< Atpakaļ