Engures novads

FOTO: Sirsnīgi aizvadīta Zvaigznes dienas senioru balle08-01-2018

Sestdien, 6. janvārī Šlokenbekas muižā notika ikgadējā Engures novada senioru balle, lustīgā atmosfērā pulcējot gados vecākos aktīvos iedzīvotājus no Smārdes, Lapmežciema un, protams, Engures. Tradicionāli izskanēja svinīgās uzrunas, seniori sveica pagasta veco ļaužu kopienu vadītājus, baudīja muižas krodziņa sarūpēto mielastu, enerģiski iesaistījās diskžokeja piedāvātajās aktivitātēs un gluži kā jaunībā metās jestrā dejas solī.

Senioriem uzstājās Gitas Vanagas vadītais vokālais ansamblis "Tīne". Pasākuma pirmajā daļā publiku priecēja Baložu bērnu vokālais ansamblis mūsu Vijas Fogeles vadībā.
 
Zvaigznes diena, arī Triju kungu diena vai Triju ķēniņu diena, ir kristiešu svētki, kas parasti tiek svinēti 6. janvārī. Pēc tradīcijas tiek uzskatīts, ka šajā dienā Trīs Austrumu gudrie, sekojot zvaigznei, devās uz Bētlemi aplūkot jaundzimušo jūdu ķēniņu Jēzu Kristu.
 
Kā zināms, praktiskā gultnē mūsdienās Zvaigznes dienas iedzīvotājiem saistās ar datumu, kas tiek uzskatīta par pēdējo Ziemassvētku dienu, kad pieņemts ar godu atvadīties no svētku rotājumiem mājās.
 
 

<< Atpakaļ