Engures novads

FOTO: Šlokenbekā iezvanām krāšņākos svētkus novada vēsturē17-05-2014

Piektdien, 16. maija vakarā ar skaistu Engures novada pašdarbnieku koncertu tika ieskandinātas Engures novada dienas. Šodien - Muižas 530 gadu jubilejas un Muzeju nakts ietvaros krāšņi pasākumi Šlokenbekā visas dienas garumā jau no pl.11.00 līdz vēlai naktij, kas noslēgsies ar sadziedāšanos slavenā diriģenta Inta Teterovska vadībā!

 17. maijā Šlokenbekas muižā (Milzkalne) Engures novada dienu ietvaros tiek organizēts vērienīgs pasākums - MANS CEĻŠ. LATVIJA. Pasākums veltīts starptautiskajai Muzeju naktij un Šlokenbekas muižas 530 gadu jubilejai. Tā galvenā tēma – ceļš kā viena no mūsu vērtībām. Pasākuma kulminācija būs sadziedāšanās slavenā latviešu kordiriģenta Inta Teterovska vadībā. Viesiem tiek piedāvāta iespēja rezervēt numuriņu šoziem atjaunotajā Šlokenbekas muižas ansambļa viesnīcā. 
Uz visiem pasākumiem IEEJA BEZ MAKSAS.
 
CEĻA, AUTO, BANKU IZSTĀDES
Divu dienu garumā muižā būs apskatāmas dažādas izstādesbūs redzama ceļu būvniecības, ugunsdzēsības un pat banku tehnika, kā arī informācija par Engures novada tūrisma pakalpojumu sniedzējiem. 17. maijā darbosies tirdziņš, kurā varēs iegādāties amatniecības izstrādājumus. Īpaši ar saviem darbiem lūdzam pieteikties vietējos amatniekus (tālr. 28301020- Ilze). Darbosies bufete.
 
KORU PLEJĀDE
Piektdienas vakarā un sestdienā notiks pašmāju un citu novadu pašdarbības kolektīvu koncerti. 16. maijāpl.19.00 muižas skatuvi kopīgā koncertā „Mierā stāvēt- ir atpakaļ iet!” ieskandinās Engures novada visu trīs pagastu pašdarbnieki. Koncertam sekos balle. 17. maijā koncerti muižas pagalmā sāksies jau pl.11.00. Uz skatuves cits citu nomainīs deju grupas „Albrina” (Jūrmala), „Mirāža” (Ķekava), „Savanna” (Rīga), „Luste” (Tukums), pl.13.20 pašmāju Tautas nama deju grupa „Alegorija”, pl.14.00 ar Engures bērnu un jauniešu popgrupas „JāņMārtiņi” uzstāšanos beigsies rīta koncertu daļa. No pl.15.00-18.00 būs vakara pasākuma ģenerālmēģinājums. Savukārt pl.18.00 savu koncertu sāks Smārdes vokālais ansamblis „Randevu”, turpinājumā redzēsiet deju kolektīvus „Solis” (Tukums) un „Namejs” (Slampe), „Pastalnieki” un „Kreicburga” (Jēkabpils), šeit gan vēl iespējamas izmaiņas, koncertus turpinās Dobeles ģimnāzijas dejotāji un dziedātāji un LDz nozarē strādājošo vpdk „Bānītis”. To visu būs iespējams redzēt un dzirdēt dienas gaitā.
 
SADZIEDĀŠANĀS TETEROVSKA VADĪBĀ
Vakarā pl.21.15 būs pienācis laiks arī centrālajam svētku notikumam- multimediālajam pasākumam „Mans ceļš. Latvija”. Koncertā piedalīsies aktieri, solisti, deju kolektīvi: vpdk „Auda” (Ziemeļblāzma, Rīga) TDK „Gauja” (Valmiera), vpdk „Greizie rati” (Berģi, Garkalnes nov.), bjdk „Vēja zirdziņš” (Jelgava), deju kopa „Dziga” (Rēzekne), dk „Dun-dang” (Dundaga), jdk „Ungurs” (Engure), kori „Balsis” un „Monēta” (Rīga), „Sadziedis” (Dobele), „Vanema” (Tukums). Pēc koncerta turpināsies tautas sadziedāšanās Inta Teterovska vadībā.
Uz visiem pasākumiem muižā un izstādēs Ceļu muzejā ieeja ir bez maksas. Mēs, organizētāji, ļoti ceram uz labiem laika apstākļiem un atsaucīgiem skatītājiem! Uz tikšanos Šlokenbekas muižā 16. un 17. maijā!
***
Kā paskaidroja VAS “Ceļu muzeja” vadītāja Indra Dziedātāja, Engures novada dienās divu dienu garumā muižā būs iespēja apskatīt izstādes, kurās savu vēsturi, šodienu un nākotni rādīs VAS “LVC” Ceļu laboratorija, AS „Latvijas autoceļu uzturētājs”, VUGD, Latvijas Banka, Valsts policija.
AS „LAU” sniegs ieskatu par to, kādā veidā tiek nodrošināti atbilstoši un droši braukšanas apstākļi uz valsts autoceļiem. Būs iespējams apskatīt ceļu uzturēšanā izmantojamo tehniku, instrumentus, kā arī pretapledojuma materiālus – sāli, smilti, šķembiņas.
Latvijas Bankas sagatavotajā izstādē “Naudas ceļš: no naudaszīmju izgatavošanas līdz makam” apmeklētāji varēs uzzināt, kā notiek skaidras naudas aprite valstī – kā banknotes un monētas tiek izgatavotas, transportētas, skaitītas, pārbaudītas un fasētas, kā arī to, kur paliek savu laiku nokalpojušās naudaszīmes.
„Ugunsdzēsēju ceļš” iepazīstinās ar to, kas ir ugunsdzēsēja glābēja profesija, jo tikai retais zina, ka viņi ne tikai dzēš ugunsgrēkus, bet arī glābj dažādās nelaimēs nokļuvušos. Apmeklētāji varēs iepazīties ar ugunsdzēsības autocisternu un dažāda veida aprīkojumu, kā arī pielaikot  ugunsdzēsēja glābēja aizsargtērpu.
„Dzintara ceļš” - tā veidošanās, izmantošana un noriets, kā arī dažas no labākajām fotogrāfijām portāla „Delfi” organizētajā fotokonkursā „Mans ceļš. Latvija” būs apskatāmas muzeja izstāžu zālē.
Tāpat apmeklētājus ar savu klātbūtni priecēs policijas tēli Runcis Rūdis un Bebrs Bruno, kuri interesentiem izrādīs policijas dienesta automašīnu un motociklu, kā arī atbildēs uz dažādiem jautājumiem par Valsts Policijas darbu un satiksmes drošību.
Pasākumu organizē Engures novada dome, Šlokenbekas muiža, VAS Latvijas ceļi.
Pasākuma videorullītis ŠEIT.
 
Foto: Kristaps Zaļkalns
 

<< Atpakaļ