Engures novads

FOTO: Šlokenbekas muižā Lieldienas atzīmē viesi no visas Latvijas06-04-2015

Lieldienu pēcpusdienā, 5. aprīlī, iedzīvotāju gan no tuvējās apkaimes, gan tālākām Latvijas vietām bija mēroši ceļu uz Šlokenbekas pili, lai baudītu "Lieldienu lustes".

Lieldienu svinības sākās ar Šlokenbekas muižas jauno šūpoļu iesvētīšanu. Kā pirmā, ieturot rituālu, svinīgi tika izšūpināta muižas vadītāja Daiga Osīte. Sanākušās ģimenes priecēja truši, teliņi, siventiņš, kazas, vistas un citi zvēriņi. Dzīvniekus bija nevien iespējams apskatīt un paglaudīt, bet arī muižas priekšpusē doties izjādē ar poniju vai zirgiem. Šķiet, pasākuma kulminācija bija ap pulksten diviem, kad "starta šāviens" tika dots umurkumura tradīcijai. Kungi un jauni puiši viens pēc otra centās uzrāpties pa stabu ar plikām rokām pēc balvām. Virsotni sasniedza tikai daži puiši, taču dažs labs lika lietā humora izjūtu un ļāvās, lai viņu stumj stabā augšā.
 
Tikmēr nenogurstoši uz skatuves uzstājās dažādi mūziķi un deju kolektīvi, tostarp Smārdes pamatskolēnu kolektīvs, kas, spītējot drēgnajiem un lietainajiem laikaapstākļiem, pirms tam jau bija paspējis ar vēl vienu uzstāšanos iepriecināt arī Vēja dārzā sanākušos iedzīvotājus. Cits izmantoja izdevību iepirkties tirdziņā - eksluzīvs vīns, pinumi, virtuves dēlīši, amatnieku smalkumi, ziepes, cepures, lakati - bija pieejami dažnedažādi labumi. Izsalkušākie varēja piedalīties olu ripināšanas mačos un nopelnīt sev papildporciju vai iepirkties bufetēs. 
 
Vieni ripināja olas, citi spēlēja "desas" uz galdiem, meta ķegļus, staigāja uz koka kājām un iesaistījās citās aktivitātēs. Vēl arī varēja nofotografēties fotostūrītī, uzgriezt laimes ratu vai vienkārši izbaudīt Šlokenbekas muižas Lieldienu dekorācijas.
 
Kā pa mikrofonu varēja saklausīt, viesi ceļu uz Šlokenbeku bija mērojuši pat no Kuldīgas un Rīgas, nemaz nerunājot par tukumniekiem un engurniekiem... Pasākumā satiku arī savus draugus Ulriku Beitneri un Natu Kurjelu (Nat Curiel), kurš ir no Alabamas (ASV) un pēdējos divus gadus dzīvo Vaivaros. Nats bija patīkami pārsteigts par redzēto un bija stipri sarūgtinās, ka viņa fotoaparāts ir negaidīti izlādējies: "Te ir tik daudz ko fotografēt!" sacīja Nats, "es jūtos kā tādā country festivālā!" Ulrika bija Šlokenbekas tirdziņā iegādājusies lāceņu vīnu, norādot, ka svarīgi ir šādos pasākumos atbalstīt mājražotājus.
 
Pasākumu "Lieldienu lustes" Šlokenbekas muižā apmeklēja pavisam 1500 cilvēki.

Lai jums un mums vairāku šādu svētku!
 
Kristaps Zaļkalns 
 

<< Atpakaļ