Engures novads

FOTO: Zušuciema gada balva kultūrā un sportā 201322-01-2014

18.janvāra vakarā jau otro gadu pēc kārtas Engures kultūras namā pulcējās cilvēki, kas ar savu darbību veido Engures kultūras un sporta dzīvi. Pasākuma ideja dzima 2012.gada rudenī, kad mēs – kultūras nama darbinieces -, uzsākām savu darbu Engures kultūras namā. Pasākuma mērķis – pateikt lielo „paldies” ikvienam, kas ar savu iniciatīvu veido, atbalsta vai papildina Engures kultūru un sportu. Caur jokiem un nopietnību izgājām cauri laka posmam no 1962.gada, kad tika atklāts Engures kultūras nams, līdz pat šai dienai, kad mūsu Latiņu nomainīja Eiro Milda.

Pasākums tika atklāts ar 1962.gada rakstu avizē „Komunisma Rīts”: par to, ka Engurē tiek atklāta lielāka sporta celtne rajonā un pirmais šāda veida zvejnieku arteļu klubs republikā. Kā pirmos sveicām mūsu kultūras nama mākslinieciskos kolektīvus, kuru pastāvēšanas gadu skaitlis ir mērāms vairākos gadu desmitos – Estrādes ansambli „Kolēģi” (šogad svinēs 50. pastāvēšanas gadadienu), Tautas lietišķās mākslas studiju „Engure” (44 pastāvēšanas gadi), Jauniešu deju kolektīvu (šogad – 35. dzimšanas diena), suminājām arī deju kolektīva koncertmeistari Daci Lāci, kura šo darbu veic jau 20 gadus. Suminājām arī Līnijdejotāju grupu „Dzintarkrasts” (šogad svinēs 15.pastāvēšanas gadus), Senioru dziedošo apvienību „Jūras vējš” (10 pastāvēšanas gadi), Senioru Eiropas deju kopu „Rudens ritmi”, Pusaudžu deju grupu „Zelta pērle” un pavisam jauno Vidējās paaudzes deju kolektīvu „Jadals”. Katrs kolektīvs bija sagādājis īpašu priekšnesumu un padarīja to ļoti interesantu un jautru. Paldies par jūsu radošumu un atbalstu!
 
Pāgājušajā gadā ar īpašām nominācijām sveicām ikvienu kolektīvu, sporta komandu un atbalstītājus. Šogad turpinājām iesākto un nominējām jaunpienācējus. Nominācijā „Kultūra” sveicām Engures vidusskolas Meiteņu ansambli, nominācijā „Eksotika Engurē” balvu ieguva Vēderdejotāju grupa, nominācijā „Sports” balvas ieguva Biedrība „Engures sportam”, futbola komanda „RFB” un Engures hokeja „dinozauri” – Raivis un Mārtiņš Kronbergi, Sandis Fogelis un Normunds Šērs. Ar lielu prieku pasniedzām balvu nominācijā „No sirds uz sirdi” – Ziemassvētku rūķišiem Decembrēniem, kā arī nominācijā „Drošība” balvu ieguva Engures novada pašvaldības policisti.
 
Engurē ir ļoti daudz aktīvu, radošu un darīt gribošu cilvēku gan kultūras jomā, gan sportā, tāpēc paldies arī teicām viņiem - Jauniešu deju kolektīva dalībniekiem Tomam Tensonam un Ingai Anmanei, Līnijdeju grupas „Dzintarkrasts” dejotājām Miraldai Korbergai un Airai Auseklei par sasniegumiem līnijdeju sacensībās, Zanei Strazdiņai – par labdarības akcijas iniciatīvu, Arnoldam Bormanim par nenogurstošo varoņtenoru dziedot „Jūras vējā”, Normundam Skribim – par Engures vārda popularizēšanu piedaloties autosportā, Aleksam Zukem – par sasniegumiem motosportā, Kasparam Kronbergam un Markusam Ķīsim – par sasniegumiem futbolā, Indulim Uzulim, Ivaram Štālam, Jānim un Reinim Rozenštamiem – par sasniegumiem galda spēlēs, Denisam Beļinskim un Edgaram Balodim – par centību karate sportā un Katrīnai Mierkalnai – par Latvijas čempiona titulu savā grupā karate sportā.
 
Ar skaļiem aplausiem sveicām arī jaunos kultūras un sporta darbiniekus – kultūras nama garderobisti Sarmīti Tamsoni, sporta organizatoru Normundu Šēru un kultūras nama skaņu operatoru Aivaru Tohvu.
 
Lielo paldies par atbalstu teicām Engures vidusskolai, Engures Mūzikas un mākslas skolai, Pirmskolas izglītības iestādei „Spārīte” un Saieta nama Jolantai. Darbojoties kopīgiem spēkiem mēs visi kopā varam paveikt lielas lietas!
 
Engurei ir paveicies, jo dažādas kultūras un sporta aktivitātes atbalsta gan vietējie uzņēmēji, gan engurnieki, kas strādā citos uzņēmumos. Lielais paldies – SIA „Unda”, „Dobeles dzirnavnieks” Kristapam Amsilam, „Gjensidige” Vijai Siljēkabai, AXA – Kārlim Mišinskim, Mītavas alus - Kasparam Rogam, SIA „Bērzciems” – Uģim Krauklim, uzņēmējam Harijam Priedem, Swedbank pārstāvei Dinai Tohvai, Engures Jahtklubam, SIA „Vāverīši” – Aijai Rudovskai un visai viņas komandai, Braucamkopa.lv – Ulvim Novikam, fotogrāfam – Andrim Jermutam, Aigai Blūmai, biškopjiem Ilzei un Jurim Roņiem, zvejniekam Andim Andersonam un kafejnīcas „Būda” kolektīvam. Šo cilvēku atbalsts ir nenovērtējams Engures kultūras un sporta dzīvē.
 
Visbeidzot teicām paldies mūsu priekšniecībai – Andrim Kalnozolam un Nikolajam Tohvam par mūsu ideju atbalstu.
 
Kad Zušuciema Gada balvas svinīgā ceremonija bija galā , sākās diskotēka, kurā par mūziku atbildīgie bija kādreizējie Engures dīdžeji – Visvaldis Auseklis, Dzintars Valdmanis, Jānis Rudovskis, Normunds Šērs, Dzintars Blūms.
Ar gandarījuma sajūtu pavadījām šo vakaru, jo Engurē ir tik daudz pozitīvu, aktīvu un radošu cilvēku. Un aicinām ikvienu izteikt savas domas par to, kurš vēl būtu pelnījis Zušuciema Gada balvu. Paldies visiem, kas palīdzēja šim pasākumam notikt! Bez jums Engures vārds neskanētu tik skanīgi. Lai notikumiem bagāts 2014.gads!
 
Vita Multiņa
Engures kultūras nama
Mākslinieciskās daļas vadītāja
Foto: Andris Jermuts
 
 
 

<< Atpakaļ