Engures novads

Gaidāmas lustīgas Lieldienu svinības Smārdes pagastā!18-03-2015

Šogad Lieldienas Smārdes pagastā solās būt īpaši lustīgas! Tev tas noteikti jāredz, jādzird un jāpiedalās. 5. Aprīlī plkst. 11:00 tiekamies Vēja dārzā, lai kopā ar Zaķi Robi, Biti Zumzīti, Smārdes skolas bērnu tautas deju kolektīvu un folkloras kopu Milzkalnieki ieskandētu, iedejotu un iešūpotu svētkus.

Kamēr Vēja dārza koki gaida pavasari un zaļu lapotni, Smārdes pamatskolas 1. – 4. klašu skolēni kopā ar saviem skolotājiem čakli sadarinājuši raibu raibās olas, kuras tiks sasēdinātas koku zaros.
 
Šajā gadā Smārdes Vēju dārzam pats Lieldienu Zaķis ar ratiem ved speciāli gatavotas milzīgas un košas Lieldienu olas. Bet, viena ola zaķa ratos steigā palikusi nekrāsota, tādēļ garausis sauc Smārdeniekus un viesus 5. aprīlī nākt palīgos, lai ola tiktu pie raibām un košām krāsām.
Zaķis Robis un Bite Zumzīte cienās jūs ar garšīgo Lieldienu tēju un aicinās jūs pašās jautrākajās rotaļās. Ņemiet līdzi savas raibi nokrāsotās olas, lai uzrīkotu olu kaujas ar kaimiņu, draugu vai arī piedalītos azartiskā olu ripināšanas sacensībā.
 
Pēc svētku ieskandināšanas Vēja dārzā visi tiek aicināti uz Šlokenbekas muižu, kur no plkst. 13:00 – 18:00 ies vaļā Lieldienu jandāliņš.
Muižas pagalms šajā dienā pārvērtīsies par nelielu, improvizētu Zoodārzu - truši, vistas, kazas, nūtrijas, pundurcūciņas un citi dzīvnieki ir gatavi jūs priecēt visa pasākuma garumā. Gan lielie, gan arī mazie apmeklētāji varēs doties nelielā izjādē ar zirgu vai poniju. Savu mini Zoo un kaimiņu mīluļus izrādīt laipni atsaucās Igors un Zaiga Ivanovi.
 
Darbosies mājražotāju un amatnieku tirdziņš, kurā būs iespēja iegādāties dažādas garšīgas, veselīgas, interesantas un skaistas lietas.
Zaķis Robis un Bite Zumzīte gaida mazos Lieldienu svinētājus, lai parādītu savas īpašās Lieldienu rotaļas, dziesmas un dančus. Mazie apmeklētāji varēs darboties radošajās darbnīcās.
 
Ja šajās Lieldienās Tev būs izdevies nokrāsot kādu interesantu olu, tad to noteikti jāņem līdzi un jānodod izstādē, lai arī citi to varētu apskatīt. Iespējams, ka Tu būsi to trīs laimīgo skaitā, kuru darinātās olas tiks atzītas par visinteresantākajām un tiksi apbalvots.
 
Šlokenbekas muižā jau tagad notiek lielie gatavošanās darbi – tiek liktas šūpoles, virpots Lieldienu labo ticējumu rats, gatavotas jaunas  interesantas koka spēles – un to visu Tev būs iespējams izmēģināt pirmajam!  Vai zināji, ka gandrīz neviens tirgus senos laikos neiztika bez Umurkumura? Arī šim pasākumamtas jau top un  stiprinieki varēs mēroties spēkiem, mēģinot uzrāpties 5 metru augstā stabā pēc vērtīgām balvām..
 
Dienas garumā mūs ar saviem priekšnesumiem priecēs Smārdes skolas bērnu tautas deju ansamblis, folkloras kopa Milzkalnieki un citi kolektīvi.
 Būs vēl daudz citu izdarību un darbošanos, tāpēc ņemiet līdzi krāsotās oliņas, labu omu, ģimeni, draugus un siltu, saulainu laiku - uz tikšanos Šlokenbekā!
 
Aicinām pieteikties tirgotājus, zvanot pa tālruni 29904147. Tirdzniecības atļaujas varēs saņemt Engures novada domē vai  5. aprīlī Šlokenbekas muižā uz vietas. Pieteikšanās obligāta!
 
Tiksimies Smārdes Vēja dārzā un Šlokenbekas muižā!
 
Šlokenbekas muižas kolektīvs
    

<< Atpakaļ