Engures novads

Gleznu izstāde "Mana zeme-Latvija" Lapmežciemā29-04-2019

„Es mīlu savu dzimteni un nevaru to negleznot. Tā ir mana atzīšanās mīlestībā Latvijas dabai- tās mežiem un pakalniem, pelēkām debesīm, miglas pielietām pļavām, Sēlijas baltajiem lielceļiem, jūrai un Latgales ezeriem...” Tā savus darbus raksturo izstādes autore Ligita Caune- profesionāla māksliniece, mākslas maģistre, Latvijas Mākslinieku savienības un Jūrmalas mākslinieku biedrības biedre , aktīva Sēlijas patriote ( Sēlijas asociācijas goda biedre, biedrības „Sēlijas palete” un „A.Kasinska balvas ” dibinātāja}, daudzu plenēru organizatore un dalībniece.

Ligita Caune ir daudzpusīga māksliniece. Viņas daiļrade izpaužas vairākās jomās- eļļas glezniecībā (ainava, figurālais žanrs, ziedi), akvarelī, grafikā (grāmatu grafika, kartiņas, reklāma, plakāts), monumentālajā mākslā (sienu gleznojumi , vitrāžu meti) un interjera dizainā. Nozīmīgs mākslinieces veikums ir altārglezna Viesītes ev. luteriskajā baznīcā, bet visbiežāk viņa ar krāsu kasti un audeklu dodas plenērā.
 
Ligitas Caunes  izstādē „ Mana zeme Latvija ” apskatāmas  gleznas, kas ataino Latvijas dabu un katrā no tām jūtama mākslinieces attieksme un mīlestība. Latvijas daba ir skaista jebkurā gadalaikā-sniegotā ziemas dienā, pavasara atkušņos, saules pielietos pakalnos vasaras svelmē un oranži sārtos kokos rudens parkos. Tieši tāpat kā mēs katrs savā dzīves gadalaikā...
 
Lapmežciema Tautas namā, kur apskatāma Ligitas Caunes gleznu izstāde, ir iespēja satikties katram ar savu Latviju un savu gadalaiku.
 

<< Atpakaļ