Engures novads

Gleznu izstāde "Pa saulei…" Lapmežciemā25-08-2020

Lapmežciema Tautas nama mazajā zālē no 31. augusta būs apskatāma mākslinieces Vēsmas Vītolas gleznu izstāde "Pa saulei…". Tuvojoties tumšajam rudenim, radīsim krāšņumu ar gleznu palīdzību.

Autorei vienmēr patikuši ziedi, un pirms pievēršanās glezniecībai viņa iztiku pelnījusi tos audzējot un pārdodot. Ziedi attēloti arī daudzos izstādes darbos. Kā atzinusi pati Vēsma Vītola – īpaši viņu uzrunā magones un saulespuķes. Turklāt ziedi mākslinieces darbos iegūst simbolisku nozīmi, tos gleznojot viņa izseko cilvēcisko attiecību līkločiem, savukārt taureņa tēls, kas līdz ar ziediem ir viens no Vēsmas Vītolas gleznu caurviju motīviem, ir kā pašas autores būtības personifikācija.
 
Vēsma Vītola dzimusi 1956. gada 23. novembrī Limbažu rajona Vidrižu pagastā. Pēc pamatskolas beigšanas mācījusies Rīgas Pedagoģiskajā skolā. 1994. gadā uzsākusi mācības Latvijas Universitātē, kur cita starpā apguvusi arī vizuālo mākslu. Paralēli maģistrantūras studijām iestājusies Mākslas akadēmijas dizaina vakara nodaļā, kur mācoties ietekmējusies no tādiem spēcīgiem māksliniekiem kā Anita Meldere, Valdis Villerušs, Sergejs Davidovs, Māris Kundziņš u.c.
 

<< Atpakaļ