Engures novads

Godam nosvinēti Ragaciema svētki07-08-2018

Jau septīto gadu par tradīciju kļuvusi jūlija pēdējā sestdienā aicināt uz Ragaciema Sedumu, vietu pie jūras, pagasta iedzīvotājus un viesus uz ciema svētkiem.

Centrālais notikums svētkos ir izrāde, kuras režisore un autore ir Ligita Balode. Pateicoties Ligitas talantam asprātīgi uzrakstīt uzvedumus, jau gadiem top saturā interesantas un jautras dzīves ainiņas. Nav jau tik vienkārši sarakstīt 15 spēlēt gribošiem ragaciemniekiem sakarīgu uzvedumu, bet Ligitai tas izdodas.
 
Divu mēnešu laikā cenšoties satikties mēģinājumos, tapa šī gada izrāde ,,Ragaciems un integrācija’’. Izrāde par dažādu tautību, ticību, sabiedrības slāņu pilsoņiem, kuri ieradušies ciemā un grib iedzīvoties sabiedrībā. Ragaciema teātra dalībnieku kopa nemainīga - Ineta Birzenberga, Una Kalnpure, Gatis Kalnpurs, Ineta Ņukša, Dainis Rudzītis, Ruta Mūrniece, Airita Mūrniece, Ginta Sila, Māris Sils, Anda Zirnīte, Aivis Zirnītis, Sandra Freimane, Arvis Kalnpurs, Druvaldis Alberts, Anita Alberta. Lai skatītāji uzvedumu varētu labi dzirdēt, par to gadiem uzticīgi rūpējas Gatis Mūrnieks. Šogad pie skaņošanas mums palīdzēt nāca Mareks Tomals. 
 
Pēc izrādes laiks tika veltīts saksafona mūzikai, ko spēlēja Uldis Folkbergs. Pie tīklu būdiņām bija izlikta izstāde ar pagasta gleznošanas studijas dalībnieču darbiem. Pasākuma apmeklētājus cienājām ar vārītiem kartupeļiem un siļķi. Kā vienmēr dzīvās mūzikas pavadījumā balle līdz saules lēktam. 
 
Organizējot pasākumu mums ir svarīgs katrs atbalsts. Paldies Engures novada domei un Lapmežciema pagasta pārvaldei par sapratni un finansiālu atbalstu! Katru gadu mums sagatavoties svētkiem palīdz mūsu ģimeņu jaunieši un viņu draugi. Paldies! Pateicamies visiem skatītājiem par izpratni, līdzjušanu. Paldies par ziedojumiem! Ir stimuls gatavoties, iestudēt arvien jaunus uzvedumus. Esam savas zemes, sava ciema patrioti! Svinēsim svētkus!

<< Atpakaļ