Engures novads

Izstāde "Ainavas" Šlokenbekas muižā19-03-2020

Šā gada 11.martā pl. 18.00 Šlokenbekas muižā viesojās Jūrmalas mākslinieku biedrības mākslinieki, kuru izstāde "Ainavas" Šlokenbekas muižā ir apskatāma no 14. februāra līdz 2. aprīlim.

Šajā tikšanās reizē mēs varējām skatīt vaigā izstādes gleznu autorus, uzklausīt viņu pieredzes stāstus. Jūrmalas mākslinieku biedrības valdes locekle un izstāžu kuratore Ieva Trillo visus klātesošos iepazīstināja ar Jūrmalas mākslinieku biedrības vēsturi, ka jau  pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados Jūrmalā dzīvojošie mākslinieki sāka saliedēties organizētā grupā, līdz 1977. gadā izveidojās Latvijas Mākslinieku savienības Jūrmalas nodaļa. Mainoties laikiem un situācijai, grupai bija jākļūst par oficiālu organizāciju, lai varētu sekmīgi veidot un piedalīties projektos. Un tā uz mākslinieku grupas bāzes, 2012. gadā tika nodibināta Jūrmalas mākslinieku biedrība. Jūrmalas mākslinieku biedrība ir pulcējusi arvien kuplāku biedru skaitu un aktīvi darbojās veidojot izstādes visā Latvijā.
 
Pasākumā klātesošos ar savu muzikālo priekšnesumu  priecēja Gunta Meņģele. Kā teicis Imants Ziedonis: "Latvija ir brīnumskaista zeme, bet skaistajam jāpalīdz parādīties!", tad nu sakām lielu paldies Jūrmalas mākslinieku biedrībai, kuras mākslinieki palīdz mums šo Latvijas skaistumu saskatīt!
 
Foto: Ilze Steriņa
 

<< Atpakaļ