Engures novads

Jūrmalas mākslinieku biedrības izstāde "Ainavas" Šlokenbekā21-02-2020

Šlokenbekas muižā skatāma grupas trešā izstāde, kurā ar daudzveidīgu stilistikas un mediju apmplitūdu pārstāvēta glezniecība, skatītājiem tiek piedāvātas Jūrmalas gleznotāju iemūžinātās ainavas. 11. martā pl. 18.00 Šlokenbekas muižā tikšanās ar māksliniekiem.

Jūrmalas mākslinieki jau kopš 1978. gada darbojās kā Latvijas Mākslinieku savienības Jūrmalas nodaļa, 2013. gadā piedzīvojot atdzimšanu kā Jūrmalas Mākslinieku biedrība. Biedrībā darbojas Jūrmalas pilsētā dzīvojoši un/vai strādājoši profesionāli mākslinieki – gleznotāji, grafiķi, tēlnieki, tekstilmākslinieki, fotomākslinieki, kā arī dekoratīvi lietišķās mākslas nozaru pārstāvji. 
 
Līdzās jau pazīstamiem un pieredzes bagātiem meistariem darbojas arī jaunie mākslinieki. Ikgadu biedrībā tiek uzņemti jauni biedri, kas, ienesot jaunas tehnikas un radošus izaicinājumus, ar saviem darbiem kuplina stājglezniecības un dekoratīvi lietišķās mākslas kopainu. 
 
Biedrības radošā dzīve ir notikumiem piesātināta- mākslinieki rīko gan neskaitāmas personālizstādes Latvijā un aiz tās robežām, gan kopizstādes dažādās Latvijas pilsētās, kā arī aktīvi piedalās starptautiskajās izstādēs un mākslas plenēros. 
 
Katru gadu tiek rīkota biedrības mākslinieku kopīga izstāde, kas māksliniekiem dod iespēju novērtēt savu jaunāko radošo veikumu un saņemt savu kolēģu un skatītāju vērtējumu. 2020.gads sācies ar divām Jūrmalas mākslinieku grupas rīkotām atskaites izstādēm, kas paralēli bija skatāmas Jūrmalas pilsētas muzejā un Slampes kultūras pilī. 
 
Izstādē piedalās: Baiba Briede, Aija Bernharde, Līga Baņķiere, Olita Gulbe, Andrejs Ģērmanis, Jānis Jēkabsons, Laine Kainaize,  Ērika Kumerova, Voldemārs Krutins, Alise Landsberga, Ieva Spalviņa, Maira Veisbārde, Jānis Veiss, Inese Ziemele.
 
Jūrmalas mākslinieku biedrības izstāde Šlokenbekas muižas izstāžu zālē būs skatāma līdz 2.aprīlim.
 
Ieva Trillo
LMA Mākslas vēstures un teorijas apakšnozare BA,
Jūrmalas mākslinieku biedrības valdes locekle

<< Atpakaļ