Engures novads

Kendama turnīrs Lapmežciemā03-04-2019

Marta izskaņā Lapmežciema dienas centrā „Zaķīšu pirtiņa” sapulcējās bariņš ļaužu, lai piedalītos, atbalstītu un ar interesi lūkotos uz Kendama turnīru. Kendama ir tradicionāla japāņu rotaļlieta - striķī iesieta bumbiņa, kas piestiprināta rokturim ar trim bļodiņām un smaili, uz kuras to uzķert vai veikt citus trikus. Kendama nav jaunizgudrojums, tomēr pēdējā pusgada laikā Latvijā tas ir kļuvis ļoti populārs, it īpaši jauniešu vidū.

Izvērtējot jauniešu intereses un hobijus, jau ziemā radās ideja par Kendama turnīru. Dienas centrs „Zaķīšu pirtiņa” ar Ivetu Ziemeli priekšgalā, izrunā iespējamos pasākumus ar bērniem, ņemot vērā, ko viņi paši vēlētos. Tādēļ nevar brīnīties, ka dienas centrs bija piepildīts ar bērniem no visa novada un arī no Tukuma novada.
 
Pasākumā piedalījās aptuveni 20 puišu un divas meitenes, skatītāju un atbalstītāju pulciņš bija tikpat kupls. Kendama turnīrā pirmajām trīs vietām balvas bija nodrošinājos atbalstītājs veikals "KE KE kendama" un Ingus Rutulis piešķīris 3 jaunas kendamas pirmajām vietām. Tā pat, lai turnīrs notiktu pēc pareizajiem noteikumiem, kā tiesnesis pasākuma norisi vadīja Reinis Garbulis no "KE KE kendama" komandas.
 
Dalībnieki sadalījās mazākās grupās, lai mērotos triku veiklībā, līdz palika paši labākie un veiksmīgākie. Pirmo vietu izcīnīja Emīls no Klapkalnciema, Emīlam ir 9 gadi, kendamu viņš apgūst 5 mēnešus un jauniegūtā kendama viņam būs jau ceturtā, Emīlu uz turnīru atveda un līdz just atbrauca māsa Eva. Otro vietu izcīnīja Renārs no Lapmežciema (13 gadi), Renārs kendamu apguvis tikai pirms viena mēneša un atzinās, ka uz turnīru bija aizņēmies savas māsas kendamu, kura viņam nesa uzvaru, par to Renārs vēlējās nodot paldies māsai Laumai. Savukārt, Ričards, kurš ieguva godpilno 3. vietu ir spilgts piemērs, ka attālums nav šķērslis, jo deviņgadīgais Ričards uz turnīru ieradies no Pienavas, Džūkstes pagasta un savu jauno, nu jau 5. kendamu vedīs uz mājām uz Tukuma novadu. Ričardu atbalstīja un uz turnīru atveda mamma Solvita, un šis brauciens viņiem ir vainagojies ar panākumiem.
 
Paldies dalībniekiem, atbalstītājiem un sponsoriem! Tiksimies citos pasākumos!
 
Ilze Steriņa
 
 
 

<< Atpakaļ