Engures novads

Lāčplēšdienā Lapmežciemā atklāj Visvalža Garokalna gleznu izstādi06-11-2013

‘’Mans izteikšanās veids – akvarelis. Mana tēma- Latvija, tās vēsturiskie tapšanas brīži, tās ļaudis, daba. Glezniecība ir klusējoša māksla, pie tās jāapstājas un jājūt, ko autors gribējis pateikt. Apstājies uz brīdi, skatītāj!‘’ Tā raksta akvareļmākslas meistars Visvaldis Garokalns.

Šogad, Lāčplēša dienā plkst. 17.00., kura ir arī Garokalna (1933. – 2005.) 80. dzimšanas diena, Lapmežciema muzejā tiks atklāta gleznotāja darbu izstāde. 
Mākslinieks, latviešu strēlnieka, brīvības cīņu dalībnieka dēls, dzimis Kuldīgas pusē, Rumbas pagastā. No 1949. līdz 1960.gadam mācījies mākslas vidusskolās Kuldīgā un Liepājā, pēc tam 9 gadus strādājis par pasniedzēju Liepājas mākslas skolā.
 
Par savējo viņu sauc arī jelgavnieki, jo lielu un nozīmīgu mūža daļu- no 1970. līdz 1993.gadam Garokalns strādāja Jelgavā- 5 gadus bija pilsētas galvenais mākslinieks, pēc tam vadīja Tautas gleznošanas studiju, bet no 1978.gada bija Mākslinieku savienības Jelgavas organizācijas valdes priekšsēdētājs.
Jūru mākslinieks iemīlēja Liepājā, bet, strādājot Jelgavā, sameklēja jūru tuvāk, Bigauņciemā, kur sākumā dzīvoja kā vasarnieks, bet vēlāk jau kā vecās zvejnieku ‘’Sūnu’’ mājas īpašnieks.
 
’’Jūra ir proza, un jūra ir dzeja. Tā to glezno Visvaldis Garokalns. Draiskas viļņu rotaļas Garokalna marīnās laikam ir visvairāk, jo viņš pats kaut bija ārēji nosvērts, bija nemiera pilns. Mākslinieks vairās vienmuļu krāsu, gludu laukumu. Viņš gaida vēju, mākoņainas debesis, rudens vētras,’’- par akvarelistu raksta mūsu novadnieks, gleznotājs Andrejs Ģērmanis.
 
Visvaldis Garokalns izstādēs sācis piedalīties no 1960.gada un jau 1968.gadā uzņemts Latvijas Mākslinieku savienībā. Mākslinieka darbi atrodas Valsts Mākslas muzejā, LMS kolekcijās Rīgā, Jelgavā, Liepājā, Kuldīgā, privātkolekcijās Latvijā un visā pasaulē. Garokalnam bijušas 6 personālizstādes, mākslinieks ar saviem darbiem piedalījies daudzās izstādēs Latvijā un ārzemēs.
Lapmežciema muzejs
 
 

<< Atpakaļ