Engures novads

Lapmežciemā atzīmēs Baltā galdauta svētkus26-04-2017

Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas dienas noskaņās 4.maijā pl.15.00 Lapmežciema parkā BALTĀ GALDAUTA SVĒTKI (slikta laika apstākļos Lapmežciema tautas namā).

1990.gada 4.maijs bija diena, kad ar cerībām un sirds trīsām skaitījām līdzi  radio un TV translācijās sauktos PAR  no Latvijas PSR Augstākā padome sēdes.... Tā bija diena, kad izvēlējāmies brīvību, pateicām PAR grāmatām, kas drīkst būt mūsu grāmatplauktos, PAR mūsu draugiem no visas pasaules, PAR brīvai informācijai, PAR pašu uzņēmīgumam un patiesai līdzdalībai. Tā bija diena, kad de facto tika apstiprināta Latvijas Republika neatkarība.
Atsaucoties Latvijas simtgades biroja aicinājumam, 4. maijā ikviens Latvijas iedzīvotājs tiek aicināts iesaistīties niciatīvā, kura apliecina būt PAR savu zemi arī šodien, proti – svinēt Baltā galdauta svētkus. Darīsim to arī Lapmežciemā!
MĒRĶIS:Iedibināt un stiprināt tradīciju cilvēkiem pulcēties pie viena galda tuvinieku, kaimiņu vai draugu lokā un apzināti svinēt savas valsts esību, godinot tos, kuri palīdzējuši to radīt. Veicināt patriotismu par savu dzīvesvietu un lepnumu par katra paša spēju būt nozīmīgam savas dzīves telpas veidotājam.
AICINĀJUMS 4.maijam un katrai dienai: ieraudzīt savu iekšējo brīvību un pozitīvo, kas veido mūsu sadzīves un attieksmes atbildību ikdienas ritumā, darīt savu un apkārtējo dzīvi gaišāku. Kurš cits, ja ne ES - pacels papīru, uzsmaidīs garāmgājējam, palīdzēs realizēt ideju, kas iepriecinās mani pašu un vēl ne vienu vien cilvēku? Latvija-esam mēs paši, ikkatrs no mums ar savu rīcību un attieksmi veidojam to vietu, kurā dzīvojam un tās lietas, kas notiek.
 
NOSKAŅA: Kopā būšanas prieks, piederības sajūta tieši šai vietai - Lapmežciemam. Balts krekls, balts galdauts, baltas domas un Latvijas karogs.
 
IDEJA un RĪCĪBA-būt PAR:
- PAR SAKNĒM. Dalīsimies atmiņās PAR to, kā es vai manās mājās sagaidīja vēsti par Latvijas Valsts deklarēšanu 1990.gada 4.maijā. Tu varēsi klausīties, ko stāsta citi vai atcerēties, kā tas notika jūsmājās.
- PAR MĀJĀM. Stāstīsim par kulināro mantojumu mūsmājās. Vai Tavās mājās ir īpašs ēdiens, ko gatavoja vēl vecmāmiņa un tagad to darina mazmeita? Varbūt kāds iecienīts gardums, bez kura neiztiek nevienas viesības un ko allaž slavē ciemiņi? Varbūt Tu proti pagatavot tieši jūras pusei raksturīgu ēdienu? Nākot uz svētkiem, sagatavo un paņem līdzi cienastu. Uzraksti recepti, ko novietot kopā ar cienastu uz Baltā galdauta, daloties ar citiem savos īpašajos gardumos. Ja vēlēsies, varēsi ar to iepazīstināt skaļi, ja ne – ļauj to vienkārši pagaršot un izlasīt citiem.
- PAR TAGADNI. Stādīsim Lapmežciema Spēka ozolu. Ievietosim savu PAR krāšņāku Lapmežciemu ar līdzi paņemtiem ziedu stādiem Latvijas kontūrā. Ja iespējams, paņem līdz sarkanu vai baltu ziedu stādus, ko esi gatavs iestādīt kopējā puķu dobē.
-PAR NĀKOTNI. Pārrunāsim ieceres Lapmežciema apkārtnes uzlabošanai. Nevis kritizēsim, bet dalīsimies konkrētos  priekšlikumos – ko būtu labi uzlabot, ieviest, papildināt; idejas, kur es pats esmu gatavs iesaistīties, lai kopā ar citiem (pašvaldību, kaimiņiem, draugiem) kaut ko paliekošu paveiktu.
- PAR SAJŪTĀM. Noskaņai - arī kopīga muzicēšana un dziedāšana kopā ar Jāni un ģitāristu ansambli. Pievienojies ar savu balsi arī Tu!
SAVU LATVIJU  DARINĀM  MĒS  KATRS PATS. VISI KOPĀ.  IESAISTIES!
    

<< Atpakaļ