Engures novads

Lapmežciema VPDK „Brīze” un Engures VPDK„Jadals” sadraudzība Krievijā – Azovā11-09-2015

31.augusta rītā Lapmežciema vidējās paaudzes deju kolektīva „Brīze” un Engures vidējās paaudzes deju kolektīva „Jadals” 12 dejotāji devās uz Krievijas pilsētu Azovu, lai piedalītos XV Starptautiskajā NVS valsu un Baltijas valstu tautas mākslas festivālā „Sadraudzība”.

Apvienotais Engures novada kolektīvs šajā festivālā pārstāvēja ne tikai Engures novadu un Latviju, bet arī Baltijas valstis, jo bija vienīgais kolektīvs no Baltijas valstīm. Festivālā vēl piedalījās kolektīvi no Armēnijas, Baltkrievijas, Kipras, Krievijas, Ziemeļosetijas-Alānijas Republikas un Kazahstānas. Festivāla galvenais mērķis ir parādīt katras tautas nacionālo, nemateriālo mantojumu.

Festivāls norisinājās no 1.-5.septembrim ļoti radošā, draudzīgā un sirsnīgā atmosfērā. Kopā piedzīvojām daudz pozitīvu emociju, jautru mirkļu un neaizmirstamu sajūtu. Mums bija liels gods parādīt latviešu tautas deju raksturu, kuru novērtēja gan citu kolektīvu dalībnieki, gan skatītāji.

Lapmežciema VPDK „Brīze” dejotāji uz šo festivālu devās jau trešo reizi, bet Engures „Jadals” – pirmo. Tā kā kolektīviem nebija iespēja uz festivālu doties pilnos sastāvos, tad kolektīvu dejotāji apvienojās vienā, tādējādi stiprinot arī sadarbību starp Engures novada deju kolektīviem. Kopā mēs varam izdarīt daudz!

 Engures dejotāji izsaka pateicību VPDK „Brīzes” vadītājam Jurim Pogam par uzaicinājumu, par brauciena organizēšanu un vadīšanu un „Brīzes” dejotājiem par jauko kopā būšanu un dejošanu.

 

Engures k/n mākslinieciskās daļas vad.

Vita Multiņa

<< Atpakaļ