Engures novads

Leģendu nakts Šlokenbekā (FOTO GALERIJA)31-10-2019

Nu jau par ikgadēju tradīciju kļuvis pasākums „Leģendu nakts”, kad visā Latvijā pilīs un muižās tumsas aizsegā notiek dažādas aktivitātes. Šogad 26. oktobrī biedrība “Latvijas Piļu un muižu asociācija” aicināja uz tradicionālo Leģendu nakti, kad pilīs un muižās atdzīvojas vēsture un izgaismojas šodiena, kad kultūras mantojuma vērtības ikviens interesents var iepazīt neierastā daudzveidībā. Uz Leģendu nakts pasākumiem šogad ielūdza trīsdesmit astoņi asociācijas biedri – to vidū arī Šlokenbekas muiža ar pasākumu „Spēkam un garam”.

Lai gan laikapstākļi šogad nelutināja, pasākumā bija iespēja sasildīties pie ugunskura, kur bija iespēja sastapt Pasaku raganiņu, kura gan ļāva pieburt, ko katrs tīko, gan pazīlēt. 
 
Sasildīties bija iespējams arī muižas velvēs, kur duets "Stīgotājas"  caur čella, kokles, klavieru, stabules, flautas un skanošo gongu skaņām, kas caurvijās ar balss dziedājumiem, aizskarot ikviena klausītāja sirds stīgas, aizveda to savās sajūtu atklāsmēs. Koncerts ilga aptuveni stundu un atgādināja nomierinošu meditāciju. 
 
Pasākumā bija sastopama arī seno cīņu kopa "Vilkači", kas ar savu ieroču un aizsargbruņu stendu ļāva apskatīt, pataustīt un pat piemērīt seno cīņu aizsargtērpus. Drosmīgākie un stiprākie apmeklētāji varēja pārbaudīt savu spēku un veiklību šķēpmešanā, cirvja un naža mešanā mērķī, un drosmīgie bija gana daudz, lai veidotos rindas. Īpaši šī aktivitāte patika jaunajai paaudzei, kuri nu beidzot varēja ar vecāku atļauju ņemt rokās asos priekšmetus. 
 
Pasākumā notika arī Folkloras kopas "Vilkači"  koncerts, kurā skanēja dziesmas no albuma “Karavīru audzināj’”, kas pērn bija dāvana Latvijai simtgadē. Latviešu tautasdziesmas vēsta par karavīra dzīves gājumu, atvadām no mājiniekiem, mīlestību, došanos cīņu gaitās un kara skaudro realitāti. 
 
Muižas "Krodziņā" būs iespēja baudīt ģitārista Mārtiņa Bērtuļa solokoncertu, kā arī krodziņa maltīti.
 
Ilze Steriņa
 

<< Atpakaļ