Engures novads

"Manas Dzimtas koka spēks" Smārdes bibliotēkā03-01-2020

Praktiska nodarbība dzimtas koku pētīšanā un zīmēšanā. Nodarbību vada Diāna Baumane. 1. nodarbība- 28. janvārī pl. 14.00 Smārdes pagasta bibliotēkā.

Tradīcija zināt un turēt godā un cieņā savus senčus bija labi pazīstama iepriekšējām paaudzēm, un ir gluži aizmirsta mūsdienās. Mēs esam pazaudējuši pašsaprotamu izpratni par to, kāpēc tas ir svarīgi, tamdēļ kādu laiku atpakaļ mēs gandrīz pilnībā bijām pārtraukuši interesēties par savām saknēm, bet no tā būtībā ir atkarīga mūsu dzīves kvalitāte. Ne velti dzimtas atmiņu mēdz fiksēt tieši dzimtas kokā. Koka stumbrs esam mēs paši, lapas simbolizē bērnus, bet saknes – mūsu senčus. Tādējādi saņemot dzimtā esošo priekšteču sniegto enerģētisko spēku un dodot to tālāk, mēs kļūstam par dzimtas enerģētiskā spēka avotu mūsu pēctečiem, un tikai mūsu pašu rokās ir noteikt mūsu tālāk dotās enerģijas saturu, kvalitāti un jaudu.
 
Septiņu paaudžu noslēpums – kāpēc ir labi zināt savu dzimtu septiņās paaudzēs? Vai jūs zināt, kas bija jūsu senči? Kā viņus sauca, kāds bija viņu liktenis? Ja jums tagad palūgtu uzzīmēt ģenealoģisko Dzimtas koku, cik daudz priekštečus jūs atcerētos? Esmu izpētījusi savu Dzimtu 15 paaudzēs un vēlos dalīties ar savu pieredzi.
 
Nodarbībās apgūsiet praktiskas zināšanas: Dzimtas koka zīmēšanā; Dzimtas izpētē līdz 1915. gadam un no 1915. gada. Kā iegūt informāciju par mājvietām, īpašumiem, kartēm, shēmām, uzvārdu piešķiršanu.
 
Līdzi ņemam lapas Dzimtas koka zīmēšanai, datus par saviem senčiem, jau  savus zīmētos Dzimtas kokus, labu noskaņojumu un vēlmi izzināt!
 
Diāna Baumane,
ar 16 gadus praksi Dzimtas pētniecībā
 

<< Atpakaļ