Engures novads

Māras Tīmanes darbu izstāde "Sirds ceļš"28-01-2019

Februāra mēnesī Engures Saieta namā apskatāma Māras Tīmanes darbu izstāde "Sirds ceļš".

Tās autore Māra Tīmane ir ārkārtīgi radoša personība, Māras dārza pirtiņas saimniece, kas savu ikdienas dzīvi savijusi ar Aizputes novada Kazdangu.
 
Izrādās kopš 2010. gada autore ir zīmējusi latvju zīmes. Šis pašizteiksmes veids pie mākslinieces atnācis pēc „Pirts skolas” nodarbībām pie Sarmītes Strautmanes un pašas organizētajiem Tibetas bļodu meditācijas vakariem Kazdangas pilī. Māra spēlējusies ar vārdiem, rakstiem, zīmēm, bet tā arī pirms diviem gadiem pašai nav izdevies izstādei dot nosaukumu, pie tā palīdzējusi tikt augstākminētā Sarmīte Strautmane.
 
Galvenie iedvesmas avoti Mārai ir cilvēki, daba, mūzika, bet galvenokārt tā ir daba.
 
Viņasprāt, šo radīšanas procesu ir neiespējami aprakstīt. Tāpat kā dzejniekam atnāk dzejolis, tā Māra savas sajūtas pieraksta ar zīmēm un krāsām. Būtībā katra glezniņa ir kā portāls, caur kuru cilvēks, kuru tā uzrunā, var ieskatīties sevī.
 
Tas, ka Mārai patīk radīt skaistas lietas un labas sajūtas, kā arī dalīties savās prasmēs un zināšanās, šķiet, katram, kura dzīvē viņa ienāk, ir patiesi skaidrs. Viņas sirds visupirms dzīvo pirtī, jo Māra ir pirtniece un tad, kā viņa pati saka, tā dzīvo krāsu kastē un Aizputes muzeja Saimes istabā, kur viņa strādā par muzejpedagogu. Tagad viņa ir arī vides gids.
 
2018. gada izskaņā Māra visiem vēlēja sapņot un tiekties uz saviem sapņiem. „Tad, kad cilvēks dara to, kas viņam patīk un sagādā prieku, viņš ir laimīgs. Ja katrs no mums klausītu savai sirdij un darītu sirdij tīkamas lietas, tad visapkārt būtu daudz vairāk laimīgu cilvēku. Dariet visu ar prieku, ja nevarat darīt ar prieku, tad nedariet nemaz.” Izstādes autore uzskata: „Ar prieku darītam darbam ir pavisam cita svētība.”
Tāpat viņa iesaka arī pamēģināt, darīt, radīt jaunas lietas, jo tikai tā var saprast, kas katram patīk vai nepatīk. To Māra zina arī no personīgās pieredzes, jo, ja pirms trim gadiem viņai kāds sacītu, ka viņas darbi vairāku gadu garumā ceļos no viena ciema uz otru, no pilsētas uz pilsētu, viņa nodomātu, ka runātājs sajucis prātā.
 
Engures Saieta nams: Jūras ielā 114, Engure, Engures pag., Engures nov.
Tālrunis informācijai: 63161701 vai 24400170
 

<< Atpakaļ