Engures novads

Milzkalnes bibliotēkā skatāma izstāde "Nauda Latvijā un pasaulē"26-10-2020

15. oktobrī Milzkalnes bibliotēkā notika tikšanās ar kolekcionāru Robertu Kulpi. Kolekcionāra personīgās kolekcijas izstāde "Nauda Latvijā un pasaulē" Milzkalnes bibliotēkā apskatāma no 15. oktobra līdz pat novembra beigām. Izstāde izveidota tā, lai katrs apmeklētājs varētu gūt plašāku ieskatu par Latvijā un pasaulē lietotās naudas dažādību un vēsturi.

Apbrīnojama ir aizrautība ar kādu Roberts nodevies savas kolekcijas veidošanai. Izstādes atklāšanas apmeklētāji var lepoties par iespēju dzirdēt Roberta izzinošo stāstījumu par savu naudas kolekciju.
Roberts Kulpe (dzimis 1934.gadā, Kalvenē) daudzus gadus strādājis par galdniecības pedagogu Rīgā, taču ar savu vērīgo aci uzmanīgi fiksējis notikumus apkārt un vācis par tiem liecības. Tā radušies arī daudzie lieliskie materiāli bagātīgajām izstādēm.
Interese par dažādu valstu naudu Robertam radās jau ļoti sen. Sevišķi uzmanību piesaistīja interesantas, savdabīgas monētas un naudas zīmes no senseniem laikiem vai svešzemju valstīm. Pakāpeniski kolekcija izveidojusies tik plaša, ka caur to iespējams iepazīties ar dažādu tautu ekonomisko un politisko situāciju.
Šobrīd izstādes apmeklētājiem tiek piedāvāta kolekcijas interesantākā daļa, monētas un banknotes, kas atklāj katras valsts individualitāti un ir bijušas liecinieces kādiem īpašiem notikumiem, tāpat var apskatīt “nākotnes naudu” – polimēra(plastmasas) banknotes. 
Izstādē “Nauda Latvijā un Pasaulē” apskatāmas 18 vitrīnas ar 951 naudas vienību.

Laipni aicināti apmeklēt izstādi Milzkalnes bibliotēkas telpās, Šlokenbekas muižā līdz novembra beigām!

<< Atpakaļ