Engures novads

"Lapmežciema 500" svinībās sola viesoties arī pagasta dibinātājs fon Pletenbergs!01-05-2015

Jau sestdien Lapmežciemā gaidāmas „Muzeju nakts” svinības, taču šogad iedzīvotāju uzmanība tiek vērsta uz pagasta pustūkstošgades jubilejas atzīmēšanu. Vēl pēc nedēļas Lapmežciemā gaidāms skolas 150 gadu jubilejas salidojums.

Abu pasākumu organizēšanā piedalās Lapmežciema muzeja vadītāja Mudīte Bērziņa, kura savulaik īsu brīdi bijusi arī skolas direktore, tādēļ aicinājām viņu uz sarunu un lūdzām pastāstīt plašāk par gaidāmajām svinībām.
 
Kas šogad būs Muzeju nakts odziņa?
- Viss. Šogad mums ir 10. muzeju nakts. Taču šoreiz mēs vairāk liekam uzsvaru uz Lapmežciema 500 gadu jubileju, ko vēlamies pasvītrot muzeju nakts ietvaros. Muzeju nakts tēma šogad ir Rainis un Aspazija, bet Lapmežciema pagastam ar viņiem nav nekāda sakara. Meklējot materiālus par Lapmežciema izcelsmi, pētījām, kurš Lapmežciemam ir iedevis zemi  un vārdu. No Valsts arhīva saņēmām materiālu, kas ir datēts 1515.gada 17. jūniju, kad Voltērs fon Pletenbergs ir parakstījis lēni un iedevis Tukuma tiesnesim zemniekam zemi starp diviem ezeriem – Kaņieri un Duņieris. Lūk, šādā sakarā arī svinam Lapmežciema 500 gadu jubileju.
 
Kā esat sagatavojušies svinībām un ko iedzīvotāji no tām var sagaidīt?
- Esam iecerējuši, ka pasākuma sākumā pūtēju orķestris „Tukums”, braucot cauri pagastam no Bigauņciema līdz Ragaciemam, aicinās iedzīvotājus uz pasākumu. Ap pl.17 sāksies pasākums pretī skolai pie ozola „Austrums”, kuram skolēni konkursa veidā deva vārdu 1997. gadā. Sāksim ar to, ko šis ozols ir novērojis pa šiem 500 gadiem. Skolā  bija izsludināts domrakstu konkurss „Vecā ozola stāsts”. Tad pie ozola piejās fon Pletenberga kungs, spēlēs orķestris.
Pēc tam pie Tautas nama notiks piemiņas akmens Lapmežciema 500 gadu jubilejas piemiņas akmens atklāšana.
Ar fon Pletenbergu un orķestri priekšgalā sekos gājiens uz estrādi. Estrādē būs svarīgs notikums – lēņa raksta pasniegšana. Koncerts notiks ar domu, kā mēs esam izauguši un kas mēs esam – kā ir sākusies mūsdienu Lapmežciema dzīve. Koncertā uzstāsies mūsu pašdarbnieki, bet bērnudārza audzēkņi noslēgs pasākumu, laižot gaisā balonus.
Pa vidu būs arī „Vilkaču” koncerts, pēc kura sekos seno cīņu demonstrēšana un varēs iepazīties ar viņu tērpiem. Pēc tam notiks arī atrakcijas – nažu un cirvju mešana, lokšaušana.
 
Dienas gaitā katram būs iespēja izkalt monētu. Pasākums visai tautai!

Redzu, ka jūs cītīgi gatavojaties arī 23. maijā gaidāmajam Lapmežciema skolas 150 gadu jubilejai.
- Mums ir tradicionāli sagatavota ekspozīcija pa visiem skolas izlaidumiem – sākot no 1925. gada visi izlaidumi apkopoti absolventu sarakstos un bildēs. Šo ekspozīciju liksim Tautas namā pasākuma laikā kopā ar skolas vēsturiskajiem albumiem.
 
Kāds kopumā solās būt salidojums?
- Domāju, ka skaists! Redzu, ka skolotājas cītīgi gatavojas, taisa scenārijus, sadarbojas ar muzeju.
 
 Kristaps Zaļkalns,
Engures novada domes
sabiedrisko attiecību un jaunatnes lietu speciālists
    

<< Atpakaļ