Engures novads

„Pasakas un stāsti” Smārdes bibliotēkā13-03-2019

12. marta pēcpusdienā Smārdes bibliotēkā notika tikšanās ar Ivitu Kalnozolu-Kalseri - stāstnieci, latvisko tradīciju zinātāju, glabātāju un tautās nesēju.

"Ivita Kalnozola-Kalsere dzīvo Raganas mājā - tā šo nelielo koka māju ceļa malā sauc gan vietējie, gan ciemiņi. Viņa ir stāstniece, latvisko tradīciju apzinātāja, glabātāja un tautās nesēja - Sēmes Pasaku raganiņa. Katra tikšanās Ivitas Pasaku raganiņas mājā ir kā neaizmirstams piedzīvojums. Nav tādas lietas, ko šī sieviete neprastu, - viņa ada, šuj, krāso, naglo, rīko svētkus. No Ivitas staro neizsmeļams dzīvotprieks, vēlme apkārtējiem dot un dot, mums jāprotas tikai paņemt un priecāties līdzi!" Tā par Ivitu raksta Sēmes tautas nama un Zentenes kultūras nama direktore Anita Zēne, piesakot Ivitu "Latvijas Avīzes" vēstuļu konkursam "Sieviete Latvijai 2013".
 
Smārdes bibliotēkā sapulcējās bariņš ļaužu, kuri par iepriekšminēto pārliecinājās, un pat pēc pasākuma beigām nesteidzās prom, bet turpināja sarunas. Smārdes bibliotēkas bibliotekāre Gunta uzaicināja Ivitu ar mērķi, iedvesmot brīvlaikā esošos bērnus un jauniešus, kā nebaidīties un droši uzstāties publikas priekšā, kas noderētu skolas aktivitātēs un arī dzīvē.
 
Enerģiskajā pēcpusdienā norisinājās sarunas, sākot ar latviešu tradīciju pirmsākumiem līdz mūsdienu pasaku citādākām versijām, Ivita neskopojās ar padomiem, kā iegūt neizsīkstošu enerģiju un kā priecāties par ikdienas lietām un sīkumiņiem. Paldies Ivitai par dāvāto enerģiju un par skatu uz dzīvi - paplašināšanu, lai izdodas apburt vēl daudz ļaužu!
 
Ilze Steriņa
 

<< Atpakaļ