Engures novads

Pasniegta Jāņa Baltvilka balva bērnu literatūrā un grāmatu mākslā25-07-2018

Otrdien, 24.jūlijā, Rīgas Doma baznīcas dārzā norisinājās 14. Jāņa Baltvilka balvas pasniegšanas ceremonija. Pirms balvu pasniegšanas ceremonijas pl. 11:00 Meža kapos notika J. Baltvilkalm veltīts atceres brīdis.

Jāņa Baltvilka balva ir ikgadēja balva par sasniegumiem bērnu literatūrā, ko pasniedz katru gadu jūlijā, Jāņa Baltvilka dzimšanas dienā. Balva dibināta 2005. gadā, to pasniedz Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padome, kura katru gadu izvēlas atšķirīgus balvas žūrijas komisijas dalībniekus.Balvas uzdevums ir fokusēt sabiedrības uzmanību uz pozitīvu mērķi – bērnu, kurš lasa interesantu un skaistu grāmatu latviešu valodā. Baltvilka balvas mērķis ir palīdzēt latviešu bērnu literatūrai nonākt jaunā attīstības pakāpē, pievērst talantīgu rakstnieku un mākslinieku interesi bērnu grāmatām un rosināt bērnus un viņu vecākus izvēlēties augstvērtīgas grāmatas.
 
Pateicoties bierības "Baltā vilka takas" aktivitātei, sadarbībā ar Engures novada pašvaldību patlaban norit darbs pie rakstnieka dzimto māju "Zīlītes" labiekārtošanas Smārdes pagastā. "Kad būs sakārtotas Baltvilka dzimtās mājas, ceram, ka pasākums vai kāda tā daļa varētu notikt arī mūsu pusē," komentēja Engures novada Domes priekšsēdētājs Gundars Važa. Važa atzinīgi izteicās par aizvadīto Baltvilka balvas pasākuma kvalitāti, piebilstot, ka senāk bijusi tradīcija  laureātiem aizvadītā pēc pasākuma doties dabā, vērot to, zīmēt un rakstīt dzeju - gluži kā pats Baltvilks to darīja. 
 
Biedrības "Baltā vilka takas" priekšsēdētāja Inese Vismane un Engures novada domes
priekšsēdētājs Gundars Važa J. Baltvilka balvas pasniegšanas ceremonijā
 
Foto : Mārtiņš Purviņš
 
 
Jāņa Baltvilka balvas laureāti - balvu rakstniecībā saņēmis Lauris Gundars, savukārt bērnu un jauniešu grāmatu mākslā - Gita Treice.
 
Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padome piešķīra žūrijas atzinības balvu māksliniekam Jānim Blankam par simtā bikibuka - Artura Gobas dzejoļa "Zemes vēzis" ("Liels un Mazs", 2017). 
 
Par AS "Latvijas Valsts meži" balvas "Jaunaudze" debijā bērnu literatūrā un grāmatu mākslā laureātu kļuvis Ādažu Brīvās Valdorfa skolas 8.klases skolēns Emīls Mozga. Balvu viņš saņēmis par ilustrācijām pirmajai triloģijas "Ceļš uz nezināmo zemi" grāmatai "Melnais akmens" ("Zvaigzne ABC", 2018).
 
Baltvilka balvas starptautiskā laureāte šogad ir igauņu rakstniece Tīa Selli par stāstu "Mia ir priecīga" ("Jāņa Rozes apgāds", 2017). Grāmatu tulkojusi vairākkārtēja balvas ieguvēja Maima Grīnberga.
 
Laureāti saņēma diplomus, mākslinieces Ineses Brants veidoto balvu un naudas prēmijas, kā arī iespēju vienu mēnesi dzīvot un strādāt Ventspils starptautiskajā rakstnieku un tulkotāju mājā. Kopš 2008. gada līdzās latviešu autoriem un grāmatu māksliniekiem tiek apbalvoti arī gada labāko ārzemju bērnu literatūras tulkojumu autori — Baltijas jūras reģiona rakstnieki un viņu tulkotāji.
 
Vairāk par laureātiem un fotogalerija ŠEIT.
 
 
 

<< Atpakaļ