Engures novads

Putnu dienas 201902-04-2019

Dabas izglītības centrs “Meža māja”, atzīmējot Latvijas Ornitoloģijas biedrības (LOB) tradicionālās Putnu vērošanas dienas, 6. un 7. aprīlī aicina pieredzēt putnu migrācijas brīnumu Ķemeru Nacionālajā parkā. Rosinot dabu šajā putniem un citai dzīvajai radībai tik jutīgajā laikā iepazīt īpaši saudzīgā veidā, putnu dienu programma šogad plānota tā, lai pēc iespējas ērtāka tā pirmām kārtām būtu tiem, kuri nokļūšanai teritorijā izvēlēsies izmantot videi draudzīgus pārvietošanās līdzekļus – vilcienu un velosipēdu.

6. aprīlī no plkst. 10.30 līdz 14.30 norisināsies jau tradicionālā autobusa ekskursija uz Kaņiera ezeru un Dunduru pļavām. To vadīs pazīstamais ornitologs un gulbju pētnieks Dmitrijs Boiko. Tā kā vietu skaits ierobežots, obligāta pieteikšanās pa tālr. 28611079. Ekskursijas sākums paredzēts stacijā “Ķemeri” un ir saskaņots ar Rīgas vilciena pienākšanas laiku. 
 
No plkst. 15.20 līdz 17.20 nelielu pārgājienu cienītāji varēs pievienoties aizraujošai putnu vērošanas ekskursijai “Putni kūrortā”, kas ļaus uzzināt arī jaunāko informāciju par Ķemeru kūrorta attīstības plāniem. Arī šai ekskursijai pulcēšanās būs vilciena stacijā “Ķemeri”, un tās sākuma laiks salāgots ar Rīgas vilciena pienākšanas laiku. Ekskursijas noslēgums – DIC “Meža māja”.
 
Savukārt naktsputnu mistēriju cienītāji, iepriekš piesakoties pa tālr. 26424972, šogad pirmo reizi varēs baudīt arī aizraujošu putnu vērošanas/klausīšanās ekskursiju “Vakara krēslā”, kas sāksies ap saulrieta laiku. 
 
7. aprīlī no plkst. 10.00 līdz 14.00 interesenti aicināti doties uz Kaņiera ezera CEMEX putnu vērošanas torni, kur ornitologa Viestura Vintuļa vadībā varēs vērot daudzos seklajam Kaņiera ezeram raksturīgos ūdensputnus. Interesenti aicināti izmantot vilcienu “Rīga-Ķemeri” vai “Tukums-Ķemeri” un ceļu no dzelzceļa stacijas līdz Kaņiera ezeram mērot ar velosipēdu, maršrutā iekļaujot arī citus, ne mazāk aizraujošus ĶNP apskates objektus.
 
Pastaigu cienītāji plkst. 12.30 aicināti pievienoties putnu vērošanas pārgājienam “Ķemeri–Slokas ezers–Jaunķemeri”. Pārgājiens sāksies dzelzceļa stacijā “Ķemeri” un ir saskaņots ar Rīgas vilciena pienākšanas laiku
 
Savukārt pasākuma mazākajiem apmeklētājiem no plkst. 10.30 līdz 16.00 dabas izglītības centrā “Meža māja” tiks piedāvātas dažādas radošās darbnīcas, spēles, uzdevumi un putnu balsu atpazīšanas vingrinājumi. Interesentiem būs iespēja arī iepazīt Jogitas Cinkus pūču kolekciju. Tajā atrodami visdažādākie ar pūču tematiku saistīti priekšmeti teju no visas pasaules – figūriņas, T-krekli, nozīmītes utt. Būs padomāts arī par putnu vērotājiem, kuri nacionālā parka putnus vēlas atklāt pašu spēkiem – ikvienam interesentam būs iespēja saņemt arī informāciju par labākajām putnu vērošanas vietām.
 
Sīkāka pasākuma programma: www.putnudienas.lv.

<< Atpakaļ