Engures novads

Skates GADA LABĀKĀ BŪVE LATVIJĀ 2018 žūrija Zušuciema parkā13-02-2019

12. februārī Engures Zušuciema parkā viesojās skates GADA LABĀKĀ BŪVE LATVIJĀ 2018 žūrija, kura bija atbraukusi klātienē izvērtēt Zušuciema parku. Jaunizveidotais Zušuciema parks Engurē ir viens no 79 objektiem, kurš ir ticis konkursa 2. kārtā. Skatē Engures pagasta pārvalde Zušuciema parku pieteikusi kategorijā - ainava - atjaunoti vai jaunbūvēti publiskas ārtelpas objekti, parki, estrādes, atpūtas un sporta laukumi. Kopā šajā nominācijā ir 19 pretendenti no visas Latvijas, kas ir izturējuši konkursa 2. kārtu.

Latvijas Būvnieku asociācijas organizētais skates mērķis ir veicināt būvniecības procesa kvalitāti, nosakot un popularizējot labākās būves un labās prakses piemērus būvniecības procesā Latvijā un ārzemēs 2018. gadā.  Žūrijas sastāvā ir 49 augstas raudzes eksperti no 26 nozares sabiedriskajām organizācijām, publiskās pārvaldes institūcijām un  augstskolām. 
 
Vērtēšanas rītā bija uzsnidzis sniegs, kas radīja sajūtu, ka Engures pagasta pārvaldes darbinieku, to speciāli pasūtījuši uz žūrijas atbraukšanu, jo viss parks bija apsnidzis un izrotāts ar baltu sniegu. Kad žūrijas pārstāvji bija ieradušies, Engures iedzīvotāja Dina Feldberga izvadāja gan žūriju, gan Engures pārvaldes darbiniekus cauri visam parkam un izstāstīja par parka izveides procesu, tā veidotājiem un kuratoriem, redzamajiem objektiem un iedzīvotāju skatījumu uz parku. Parka vērtēšanas pasākumā piedalījās Zušuciema parka projekta vadītāja Vaiva Ostrovska, Engures pagasta pārvaldes vadītāja Baiba Pļaviņa, par parka fotogrāfiju prezentāciju bija parūpējusies pasākumu organizatore Līga Novika un citi interesenti.
 
Vērtēšanas pasākuma noslēgumā, kad Zušuciema parks bija izstaigāts, prezentācija apskatīta un uz visiem jautājumiem atbildēts, žūrijas pārstāvis un Latvijas Būvnieku asociācijas prezidents Normunds Grinbergs dalījās ar saviem novērojumiem: „Gan apkārtējā sabiedrība nesa akmeņus, gan vietējais būvnieks iesaistījās, gan pati ideja un paskatāmies, visi stāstītāji, kas mūs šodien sagaidīja un stāstīja, kas par enerģiju iekšā, kas par lepnumu iekšā. Mums arī žūrijā ir ainavu arhitekti, kas diezgan skrupulozi vērtē jūsu darbu tīri pēc kvalitātes kritērijiem, bet tas atspoguļosies vērtējumā, bet no emocionālās puses, man liekas, ka ļoti skaisti sakārtota vide un es garām Engurei tagad cauri nekad nebraukšu, neapstājoties.”.
 
Skates noslēgums notiks martā, kad publiskajā pasākumā tiks godināti visi laureāti. Savas būves nominācijām arī pieteikuši kaimiņu novadi: Publiskā jaunbūve - Tukuma pamatskolas sporta zāle un stadions, Ainava - skvēra pārbūve, Lielā iela 6 un Jaunā iela 5, Tukumā, publiskā jaunbūve - Jūrmalas mūzikas vidusskola, Pārbūve - Jūrmalas centrālā bibliotēka, Brīvdabas estrāde "Jēgerleja" Mērsragā. Skates noslēgums notiks martā, kad publiskajā pasākumā tiks godināti visi laureāti. Novēlam Engures Zušuciema parkam veiksmi!
 
Ilze Steriņa
 
 

<< Atpakaļ