Engures novads

Skrējiens "Mēs Engurei"30-04-2019

Šī tradīcija aizsākās jau pērn Goda apļa ietvaros, kad notika skrējiens Klapkalnciems – Engure. Šogad izskrējām Engures pagasta otru - vēl neizskrieto galu. Maršruts 22 km garumā, lokveida distancē ar startu Bērzciemā, SIA „Bērzciems” teritorijā, kur reģistrējoties bija iespējams arī nobaudīt gardās SIA „Bērzciems” zivtiņas. Kā skrējiena atklāšanā teica Baiba Pļaviņa, Engures pagasta pārvaldes vadītāja: ”Šodien Engures centrs pārcēlies un Bērzciemu.” Un šogad Bērzciems tik lielu cilvēku pieplūdumu nebija manījis.

Pasākums vairāk plānots nevis kā sacensība, bet gan kā sadraudzības skrējiens, kurā distanci ar vairākām pieturvietām varēja veikt gan skrienot, gan minoties ar velosipēdu, gan ejot vai nūjojot. Mazākā dalībniece visu skrējienu pavadīja velosipēda krēsliņā, bet enerģiskais suņuks likās nenogurdināms līdz pat distances beigām. Skrējēji un riteņbraucēji bija gandrīz vienādā skaita sadalījumā, un distances laikā te vieniem bija vieglāk mīties pa taisno grants ceļu līdz Orhideju takas sākumam un gludajās meža takās, te otriem bija vieglāk izskriet Orhideju taku un tās laipas, vai smilšainās meža stigas, kamēr riteņbraucēji stūma uzkalnos savus braucamos.
 
Pasākums izvērtās ļoti draudzīgs un kolektīvs, jo katrā no pitstopa posmiem – Engures ezera skatu tornī, Abragciema pludmalē un pie Engures bākas – visi aktīvisti atkal sapulcējās vienā bariņā, lai veldzētos ar ūdeni, iestiprinātos ar zvejnieku sētas „Dieniņas” zivtiņām, lai pēc tam kopīgi uzsāktu nākamo startu līdz nākamajai pieturvietai.
 
Vairāki kritieni, klupieni, paskriešana garām pagrieziena vietai, odze uz takas, meža karstā svelme, jūras vēja aukstais glāsts un pat slapjas kājas neatturēja sportistus no mūsu un no kaimiņu novadiem, lai kopā finišētu pie Engures Saieta nama. Un sagaidīja mūs finišā kā īstas zvaigznes – ar fotoaparātiem, gavilēm, pacienāja ar siltu zivju zupu, karstām, tikko uz grila ceptām desiņām. Novada ciemi bija izpildījuši mājasdarbu un uzgleznojuši sava ciema gleznu, kuru varēja aplūkot pasākuma noslēgumā. Pērn stādītās priedes joprojām aug un kuplo, un, kā sacīja Baiba Pļaviņa, tas tādēļ, ka priedes no sirds iestādītas.
 
Paldies atbalstītājiem, sponsoriem, organizētājiem un, protams, visiem dalībniekiem par lielisko pasākumu, par sportisko garu un kopības izjūtu! Tiksimies nākamgad kādā citā posmā!
 
Pasākumu iemūžināja Betija Līcīte.
 
Ilze Steriņa
 
 

<< Atpakaļ