Engures novads

Šlokenbekā 18. martā būs skatāma teātra izrāde "Dienesta Romāns"03-02-2016

18. martā Šlokenbekas muižā notiks teātra izrāde "Dienesta romāns".

Un nekas nemainās šai pasaulē: cilvēks vienmēr alkst mīlestības...
18. martā Šlokenbekā viesosies izrāde “Dienesta romāns”, kas tapusi pēc liriskās padomju komēdijas “Darba kolēģi” motīviem un ko veido režisors Kārlis Anitens kopā ar aktieriem Vitu Vārpiņu, Zani Burnicku, Annu Šteinu, Ainu Poišu un Madaru Zvaguli. Izrādē piedalās arī Latvijas Kultūras koledžas muzikālo izrāžu izpildītāju specialitātes studenti Katrīna Griga, Linda Maseļune, Elizabete Skudiķe, Kaspars Ulmanis un Aleksis Budevičs.
Vārdu salikums “dienesta romāns” latvietim virs 35 asociējas ne tik daudz ar paša ikdienas darba gaitām, kurās viss ir svarīgs, izņemot darbu, bet gan ar Emīla Braginska un Eldara Rjazanova slaveno septiņdesmito gadu beigu kulta filmu. Tomēr retais zina, ka abi meistari septiņus gadus pirms filmas tapšanas – 1971. gadā kopīgi uzrakstīja lugu “Darba biedri”, pēc kuras vēlāk arī tapa slavenā kinolente. Starp citu impulsu filmas radīšanai abi meistari guva Rīgā, skatoties lugas iestudējumu kāda Pleskavas teātra sniegumā. Luga iestudēta vairāk nekā 140 reizes, un tās fenomenālo panākumu pamatā ir abu autoru mīlestība pret cilvēkiem – lai kādi viņi būtu, jo visi ir mīlestības vērti.
45 gadus pēc uzrakstīšanas luga nav zaudējusi savu aktualitāti, lai arī mainījies laikmets, valsts iekārta, ekonomikas principi. Cilvēka daba nemainās. Tāpēc režisors Kārlis Anitens apzināti iestudējuma darbību atstājis tālajos septiņdesmitajos gados: “Līdzība ar tagadni ir tik fenomenāla, ka nav vajadzības neko mūsdienīgot. Viss runā pats par sevi, viss ir absolūti laikmetīgs. Stereotipiskās sabiedrības maskas šobrīd valkājam ar vēl lielāku azartu nekā septiņdesmitajos. Paši apzināmies, ka neesam tie, kas esam vai gribētu būt, bet viss ir iestrēdzis vāveres ritenī un tik griežas un griežas. Lai ko mainītu, ir vajadzīgs impulss, kas lugā uzrodas, un cilvēki beidzot kļūst laimīgāki. Vai mēs neesam pelnījuši laimi? Esam! Tāpēc jāmeklē impulss.”
 
 

<< Atpakaļ