Engures novads

Šlokenbekā aizvadīta Leģendu nakts11-11-2018

Lai iepazītu Latvijas vēsturi, arhitektūru, pagātnes notikumus un citas vērtības, kas glabātas simtiem gadu, 27.oktobrī, Leģendu naktī, tumsas aizsegā, dažādas Latvijas novadu pilis, tostarp Šlokenbekas muiža, aicināja ieklausīties dažādos nostāstos un atklāt Leģendu nakts noslēpumus.

Leģendu nakti svinīgi atklāja ar Miervalža Šteinberga fotoizstādi "Pirms mums, ar mums" un skaisto pastkartīšu kolekcijas atklāšanu.
Vakara svētku programmā ar muzikāli spēcīgu un skaistu uzvedumu "Tauta. Dziesma. Lāčplēsis." parūpējās jauktais koris "Kaiva" diriģentes Gintas Rūses vadībā. 
Apmeklētāji izbaudīja arī ikgadējo kandžas laboratoriju, kur bija iespēja iepazīties gan ar degvīna tapšanas procesu, gan iejaukt savu īpašo Leģendu nakts dzērienu. 
Šajā naktī tika padomāts arī par jaunākajiem leģendu nakts apmeklētājiem, kuri varēja izpausties dažādās rokdarbu meistarklasēs un Frontes mākslas darbnīcā, kur kopā ar lielmeistariem veidoja  karavīru gredzenus un šķiltavas. 
Vēlāk visi tika aicināti pievienoties vēsturniekam Mārim Ribickim, kur ugunskuru gaismā bija sanākuši vareni daudz interesentu, lai ar lāpām rokās, kopā dotos gājienā ap muižu un ieklausītos vēsturiskos nostāstos un leģendās, kas apvij šejienes apkārtni. 
 
Laika apstākļi šai vēlajai oktobra naktij bija neraksturīgi silti un patīkami, kas padarīja pasākumu baudāmu un plaši apmeklētu.
Paldies Engures novada domei un Šlokenbekas radošajam kolektīvam par radītajiem svētkiem!
Uz tikšanos nākamajos svētkos!
 
Foto:Elīna Zaļkalne
 

<< Atpakaļ