Engures novads

Smārdē sestdien demonstrēs dokumentālo filmu "Vēsture aiz Kadra"17-01-2018

Atceroties barikāžu laiku, 20. janvārī plkst 13:00 Smārdes kultūras centrā kopīgi noskatīsimies dokumentālo filmu "Vēsture aiz Kadra"

Pirmo reizi kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas kino dokumentālisti, kas iemūžināja janvāra barikādes, Tautas manifestāciju Mežaparkā, Augstākā Padomes balsojumu 1990.gada 4.maijā, sarkanbaltsarkanā karoga uzvilkšanu Sv. Gara tornī, augusta puču un citus Trešās Atmodas notikumus stāsta, kā tapa labi pazīstamie kino materiāli, kas kļuvuši par neatņemamu Latvijas vēstures daļu. Mēs ieraudzīsim bieži vien anonīmo dokumentālā kino veidotāju sejas un uzzināsim, ko viņi pieredzēja un izjuta, atrodoties Atmodas epicentrā. Dramatiski un komiski atgadījumi, pacilātības un bailu brīži, ikdienas dzīve un misijas apziņa – ir jāfilmē!
 
“Vēsture aiz kadra” izceļ no aizmirstības un košās, emocionālās krāsās atdzīvina līdz šim nepublicētus kinokadrus par vienu no Latvijas vēsturē svarīgākajiem laika posmiem, ļaujot Atmodai ieskanēties daudzbalsīgos, personīgos atmiņu stāstos.
 
Filmas režisors un montāžas režisors: Romualds Pipars
Filmas autori: Romualds Pipars un Sanita Grīna
Filmas operatori: Romualds Pipars, Jānis Pipars, Kristians Luhaers
Mūzikas autors: Mārtiņš Brauns
Skaņu režisors: Aivars Riekstiņš
Filmas producente: Baiba Urbāne
Filmu studija Ģilde 

<< Atpakaļ