Engures novads

Smārdes bibliotēkā no 14.oktobra skatāma izstāde „Cērkste”09-10-2013

Smārdes pagasta bibliotēkas telpās jaunnedēļ no pirmdienas - 13. oktobra – būs skatāma Žaņa Bezmera izstāde „Cērkste”.

 
Bezmera kungs ir dzimis Kurzemē - 1945. gada 7.februārī Grobiņā. Pēc izglītības viņš ir ekonomists, bet ar fotografēšanas hobiju aizraujas, kā pats saka, nu jau pusgadsimtu. „Saucu sevi arī par gadījuma (gadījumu) fotogrāfu, jo tā nekad nav bijusi mana profesija, lai gan fotografēju vairāk nekā pusi gadsimta. Esmu sevi pilnveidojis Liepājas Tautas fotostudijā un ar gandarījumu varu sevi pieskaitīt pie Huberta Stankevica skolniekiem. Pašlaik savu vietu esmu atradis „Pilsētas fotoklubā” Rīgā, kuru vada Latvijas Kultūras koledžas pasniedzējs Arno Marnics,” norāda Bezmers.
 
Piedaloties Engures novada fotokonkursā un entuziastiski piedāvājot citas fotogrāfijas pašvaldībai publicitātei, Bezmers nonāca komunikācijā ar pašvaldību. „Atsaucoties uz Smārdes pagasta bibliotēkas uzaicinājumu izveidot miniizstādi (14 darbi), piesaku to ar nosaukumu „Cērkste”,” teic Bezmers.
Viņš Cērkstē dzīvo tikai kopš 2002.gada. „Manā acu priekšā apkārtne piedzīvo milzīgas pārmaiņas. Cērkste vizuāli nepārtraukti mainās,” Bezmers met ābolīti atjaunotās muižas virzienā. Viņš ir sajūsmā par muižas atjaunošanu, jo uzskata, ka muižas attīstība rada attīstību Cērkstē. „Kad es atbraucu, pirms 11 gadiem šeit nedega gaisma, bija jābrauc uz māju cauri pussabrukušai kūtij,” atminas Bezmers.
 
„Kā fotogrāfs esmu fiksējis daudzās izmaiņas, neuzdodot jautājumus: kas, kāpēc un ar kādu nolūku? Skatoties fotogrāfijas, kādam no jums varbūt radīsies interese izbraukt cauri Cērkstei un to visu redzēt.”
 
Izstādē redzamās fotogrāfijas uzņemtas laika nogrieznī no 2012. gada agra pavasara līdz 2013.gada rudenim, un tās ir ievietotas Bezmera mājas lapā. Pie fotogrāfijām Bezmers aicina iedzīvotājus pierakstīt savus komentārus un novēlējumus.
 
„Jau iepriekš pateicos, ja redzētais jums izraisīja interesi!” savā mājaslapā norāda Bezmers.
Izstādi interneta vidē varat skatī ŠEIT.
 
 

<< Atpakaļ