Engures novads

Smārdes bibliotēkā skatāma izstāde „Atmiņas par Svēto Zemi”04-09-2014

Smārdes bibliotēkā no 13.augusta līdz 3.oktobrim apskatāma Annijas Grīnas izstāde „Atmiņas par Svēto Zemi”.

Gleznas ir nelielas skices, kurās attēlots Jūdejas tuksnesis, Jeruzalemes un Betlēmes ieliņas, Kristus piedzimšanas baznīca Betlēmē un Hērodija.
 
Annija izstādes aprakstā raksta:
„Esmu beigusi Latvijas Kristīgās Akadēmijas mākslas nodaļu, kur studēju ikonu glezniecību. Izstādītās bildes ir tapušas laikā, kad Jeruzalemes Universitātē studēju ebreju valodu. Šīs zemes vēsturi un kultūru iepazinu arī tad, kad vairākas reizes piedalījos arheoloģiskajos izrakumos Izraēlā.
Priecājos, ka varu dalīties ar Jums izjūtās par Svētās Zemes valdzinājumu- zemes, kas ir Eiropas kultūras un garīgās dzīves šūpulis”.
 
Vārdam „Izraēla” ikviens no mums var dot savu skaidrojumu. Tā ir valsts, kurā ir politiskās un teritoriālās nesaskaņas. Šeit nav labo un slikto pušu, kas iesaistītas konfliktā. Pārāk sena vēsture ir pamatā vienas vai otras puses lēmumiem un rīcībai. Izraēla nav lielā tūrisma zeme un ar to tā ir īpaša. Vairums cilvēku te ierodas reliģisku apsvērumu dēļ. Izraēla ir interesanta ar savu kultūrvēsturisko mantojumu, kā arī spēju vienā valstī apvienot tik dažādu reliģisko un etnisko sastāvu.
Aicinām apmeklēt izstādi un pāršķirstīt ebreju tautas vēstures lappuses bibliotēkas krājumā esošajās grāmatās.
 
Gunta Frišfelde

<< Atpakaļ