Engures novads

Smārdes bibliotēkā skatāma izstāde "Origami figūras" un fotoizstāde "Mana daba"28-08-2017

Fotogrāfiju autore Aija Balandiņa strādā Dabas aizsardzības pārvaldē par dabas izglītības speciālisti. Tā kā ikdiena paiet darbā ar bērniem un jauniešiem Ķemeru Nacionālajā parkā, tad arī fotogrāfijās galvenokārt redzami dabā noķerti mirkļi. Fotografēšana vienlaikus ir gan darbs, gan vaļasprieks. Katrai bildei ir sava vēsture, savs stāsts. Dažus no tiem varat uzzināt izstādē...

Gaļina Kazakova „Origami figūras”
 
Ar šo vaļasprieku Gaļina Kazakova nodarbojas jau daudzus gadus. Ar pirmajiem darbiem autore mūs priecēja 2011. gadā. Visas izstādē izliktās figūras ir izveidotas no jauna. Figūras veidotas izmantojot- moduļu origami tehniku, savstarpēji savienojot vairākas vienādas detaļas. Dažām no tām nepieciešamas pat līdz 5000 detaļām. Izstādes autores neatlaidība un precizitāte ir apbrīnas vērta! Darbiņi priecē gan lielos, gan mazos bibliotēkas apmeklētājus!
 
Origami māksla izveidojusies Japānā 17. gadsimta beigās. Eiropā savu popularitāti guva 20.gadsimta pirmajā pusē, kad tā kļuva par modernās mākslas formu. Origami locīšanas pamatelementu - pamatformu skaits ir neliels, taču, tos savstarpēji kombinējot, iegūst interesantas un sarežģītas formas. Vispopulārākais origami modelis ir dzērve. Japānā dzērve ir svēts putns, senos laikos uzskatīja, ka tā dzīvo tūkstots gadus.
Senajā Japānā pastāvēja ticējums, ka cilvēks, kurš izgatavos tūkstots origami dzērves, varēs izteikt savu vēlēšanos, kura noteikti piepildīsies.
 
Visi laipni aicināti uz izstādēm!
 

<< Atpakaļ