Engures novads

Smārdes pamatskolā noslēdzies Nacionālās skaļās lasīšanas sacensības pirmās kārtas konkurss29-01-2018

Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) ir uzsākusi Skaļās lasīšanas sacensību. 11 – 12 gadus veci 5. un 6. klašu skolēni visā valstī gatavojas aizraujošam pirmās kārtas konkursam savās skolās un bibliotēkās. Lasīšanas sacensības tiek rīkotas, lai veicinātu bērnu interesi par lasīšanu un grāmatām, un tās norisināsies 3 kārtās – vietējās skolas (bibliotēkas) līmenī, reģiona pusfinālā un nacionālajā finālā.

25. janvārī konkurss notika Smārdes pamatskolā. Tajā piedalījās Matīss Būmanis, Kristiāns Černovs, Signe Bērziņa un Laura Trautmane. Sacensību dalībniekiem klasesbiedru priekšā bija jānolasa fragments no paša izvēlētās grāmatas, kura viņuprāt ir visinteresantākā un aizraujošākā.
 
Ir nepieciešama liela drosme un pārliecība par sevi, lai nostātos auditorijas priekšā un sniegtu priekšnesumu.
 
 Apsveicam visus konkursa dalībniekus!
 
Smārdes skolas skaļās lasīšanas čempione ir Laura Trautmane.
 
Vērtēšanā piedalījās ne tikai skolotājas  Ilona Trence, Aira Trautmane, Valda Obuha, bibliotekāre Gunta Frišfelde, bet arī klases biedri. Vēlējamies, lai arī draugi iesaistās ar padomiem un vērtējumiem - vai izvēlētais fragments ieinteresēja izlāsīt grāmatu, vai lasīšanas priekšnesums spēja aizraut, vai teksts tiek izlasīts skaidri un saprotami, piemērotā tempā un intonācijā.
 
Konkursa uzvarētāji,  Laura Trautmane -1.vieta; Signe Bērziņa - 2. vieta un  Kristians Černovs - 3. vieta, aprīļa mēnesī  dosies uz pusfinālu pārstāvēt savu skolu starp citām reģiona skolām Tukumā.
 
Vēlam veiksmi!
Smārdes pagasta bibliotēkas vadītāja
Gunta Frišfelde 

<< Atpakaļ