Engures novads

Sniega diena un Ledus mākslas festivāls Engurē (FOTO GALERIJA)05-02-2019

Vispasaules sniega dienas ietvaros 2. februārī Engurē notika vairākas aktivitātes – ģimenes stafete uz ledus, distances slēpošanas stadiona trasē, hokeja spēles bērniem un jauniešiem, silta zupa, kā arī jaunums „Ledus mākslas festivāls” Zušuciema parkā. Ledus mākslas festivāls pulcēja ap 20 dalībniekiem no ELFLA starpteritoriālā sadarbības projekta "4xmāksla" partneru teritorijām, kuri jau 1. februāri sāka strādāt pie skulptūru izstrādes, kas tapa ledus skulptūru skices. Projekta vadošais partneris ir "Saldus rajona attīstības biedrība", partneri- "Partnerība laukiem un jūrai", "Kandavas partnerība", "Madonas novada fonds", "Ludzas rajona partnerība".

Ledus skulptūru veidotāji – mākslas skolu audzēkņi un pasniedzēji piedaloties skulptūru veidošanā sasniedza mērķi – iemācīties kaut ko jaunu. Skulptūras tika veidotas ledus skulptūru mākslinieces Zīles Ozoliņas-Šneideres vadībā. Skulptūru nosaukumi un autori:
1. „Piemineklis kaķim” Engures Mūzikas un mākslas skolas komanda - Envija Medne, Velga Medne;
2. „Zelta reņģe” Kandavas komanda - Andis Jakobsons, Ralfs Zvagulis, Kaspars Naglis;
3. „Ledus kalns” Kandavas, Madonas komanda – Lāsma Lasmane, Ketrina Sāra Granta;
4. „Ledus pulkstenis” Madonas, Lubānas komanda – Māris Karlsons, Jete Kļaviņa, Laura Švedova;
5. „Ola pārņem mākslu” Saldus komanda „Ledus bitītes” – Līga Ādlere, Lilija Kairova, Alise Bula, Krista Ulena;
6. „Engures sirreālā skrūve zvejas laivā” Ludzas komanda – Vjačeslavs Fomins, Dairis Brilis , Agnese Kalvīte, Viktorija Stepanova;
7. „Kā pa viļņiem” Ķekava -  Zīle Ozoliņa-Šneidere.
 
Visas skulptūras tapa no lieliem ledus blokiem, bet darbu nedaudz sarežģīja ziemai netipiski siltie laikapstākļi, jo skulptūru veidošanā bija grūti sasaldēt kopā detaļas un jārēķinās bija ar skulptūru kušanas iespēju. Visskaistāko veidolu skulptūras ieguva tumsai iestājoties, jo tās bija izgaismotas ar krāsainām un mainīgām gaismām, tas ļāva saskatīt skulptūru reljefu un formu. Zušuciema parks bija piepildīts arī ar citiem bērnu mākslas darbiem, jo katram bija iespēja iemēģināt roku skulptūru veidošanā. Parkā bija pieejami sasaldēti ledus kluči dažādos lielumos un formās, no kuriem varēja izveidot savu skulptūru un izvietot apskatei uz atsevišķa pjedestāla. Tāpat bija apskatāmas jau iesaldētas krāsainas ledus formas un skulptūras ar iesaldētiem dabas materiāliem, parku rotāja arī dažāda izmēra un krāsu sniegavīri. 
Mākslinieku apbalvošanai noslēdzoties un krēslai iestājoties, visus sanākušos priecēja un pārsteidza un brīžiem pat šokēja uguns šovs no „Athar Performance Group”. Karstasinīgais un enerģiskais uguns šovs bija lieliska kombinācija ar aukstajām un rāmajām ledus skulptūrām.
Pasākumu iemūžināt un video sižetu izveidot, bija ieradusies arī Zemgales reģionālā televīzija, viņu izveidoto sižetu skaties ŠEIT.
 
Ilze Steriņa
 

<< Atpakaļ