Engures novads

Sveicam iedzīvotājus Lāčplēša dienā!10-11-2017

Sveicam Engures novada un Latvijas iedzīvotājus, kā arī tos, kar ir ārpus Latvijas robežām, Lāčplēša dienā! Sveiciens Nacionālo bruņoto spēku karavīriem un virsniekiem, policijas un robežsardzes darbiniekiem Latvijas armijas dienā!

Novembris ir svētku, valstiskās pašapziņas, mūsu tautas vēsturisko atmiņu un varoņu atceres mēnesis. Svinīgo pasākumu un piemiņas brīžu mija ikvienā Latvijas valsts patriotā raisa visplašāko emociju gammu.
 
Svinīgi saviļņojošos pasākumos un klusinātos svētbrīžos mēs godinām tos tautiešus, kuri nenobijās un stāvēja pie šīs valsts šūpuļa, aizstāvēja to un atdeva savas dzīvības par brīvu un neatkarīgu Latviju. Šādu cilvēku netrūka ne Pirmajā, ne Otrajā pasaules karā, ne okupācijas laikā, ne Atmodā, jo īstens Latvijas patriots savā sirdī vienmēr ir drošs par to, ka Latvijai būs mūžam dzīvot!
 
Laiks no Lāčplēša dienas līdz pat Latvijas Neatkarības proklamēšanas dienai ir īpašs. Tomēr ne tikai šajā patriotu nedēļā, kā to dēvējam novembrī, bet arī ikvienā citā gada mēnesī un dienā mums ir jātic sev un savai valstij!Karavīra profesija ir viena no tām, kas iemieso lepnumu par savu valsti. Goda sardze, militārā parāde, svētku zalves, jūras spēku kuģi Daugavā un gaisa spēku lidojums ar lielāko no valsts karogiem gar likteņupes krastu – tie ir dziļi simboliski notikumi, kuros novembra dienās ar lepnumu noraugās ikviens Latvijas patriots.
 
Tie iedvesmo un dod ticību. Un visos šajos notikumos iesaistīti Nacionālo Bruņoto spēku karavīri. Tā nav tikai fiziska klātbūtne iepriekš iestudētos rituālos. Tas ir emocionāls un neizdzēšams brīdis ikvienam karavīram, ikvienai karavīra ģimenei! Valsts - tie esam mēs - svētkos un ikdienā, priekos un bēdās, veiksmēs un neveiksmēs, bet pats galvenais – mūsu kopīgajā ticībā Latvijai!
 
Tiksimies pulksten 17.40 pie Smārdes pamatskolas, lai vienotos lāpu gājienā uz Smārdes Brāļu kapiem. Pulksten 18.00 piemiņas brīdis pie Kārļa Zāles pieminekļa.

<< Atpakaļ